عمل ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی


عمل ابدومینوپلاستی در کرج یکی از روش‌های پرطرفدار این روزهاست. آب کردن چربی‌های شکم برای اغلب افراد بسیار چالش‌برانگیز است. در واقع به راحتی نمی‌توانید با تداوم در تمرینات ورزشی و رژیم غذایی، چربی‌های شکم را آب کنید.
بسیاری از افراد با وجود رعایت رژیم غذایی و انجام منظم تمرینات ورزشی، اما به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند، در این مواقع عمل ابدومینوپلاستی در کرج می‌تواند بهترین گزینه باشد.

منظور از ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی در کرج، نوعی عمل زیبایی برای صاف شدن شکم است. در این عمل زیبایی تمامی پوست و چربی‌های اضافی در شکم توسط پزشک برداشته می‌شود. بافت همبند شکم نیز با بخیه سفت و مستحکم می‌شود.
اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که پوست یا چربی اضافه در ناحیه شکم خود دارید یا بافت قسمت پایینی شکم ضعیف و دچار افتادگی شده است، به پزشک مراجعه کنید تا برای انجام این عمل زیبایی بررسی‌های لازم را انجام دهد.
این روش برای خانم‌هایی که بارداری متعددی داشتند یا افرادی که پس از کاهش وزن، شل شدگی پوست در ناحیه شکم را تجربه کرده‌اند، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

عمل ابدومینوپلاستی در کرج به چه اهدافی انجام می‌گیرد؟

ممکن است افراد به دلایل مختلف، چربی اضافی در شکم داشته باشند یا حالت ارتجاعی پوست یا بافت همبند در شکم آنها ضعیف شده باشد که این موارد به شرح زیر است:

 • تغییرات وزن قابل توجه
 • بارداری
 • جراحی‌های شکمی مانند سزارین
 • افزایش سن
 • تیپ بدنی به صورت طبیعی

با عمل ابدومینوپلاستی در کرج می‌توان پوست و چربی‌های اضافی را برطرف و عضلات ضعیف شده را مستحکم کرد. با کشیدن شکم می‌توان پوست‌های اضافی در قسمت پایین شکم، زیر ناف را از بین برد.
ابدومینوپلاستی را می‌توان همزمان با سایر روش‌های زیبایی مانند جراحی سینه، پروتز یا ماموپلاستی سینه در کرج انجام داد تا به اندام و ظاهری ایده‌آل رسید.

نحوه ابدومینوپلاستی

چه افرادی کاندید انجام ابدومینوپلاستی نیستند؟

با این حال که این عمل زیبایی روشی بی خطر است؛ اما همه افراد کاندید انجام این نوع جراحی زیبایی نیستند. پزشک بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد تا بگوید که می‌توانید این عمل را انجام دهید یا خیر. به‌طور کلی به این دسته از افراد توصیه نمی‌شود:

 • قصد کاهش وزن زیاد یا چشمگیری دارند.
 • قصد بارداری در آینده دارند.
 • دچار بیماری مزمن شدید مانند بیماری قلبی یا دیابت هستند.
 • شاخص توده بدنی بالای ۳۰ باشد.
 • سیگار مصرف می‌کنند.
 • سابقه جراحی شکم وجود داشته که باعث ایجاد بافت اسکار شده است.

بهترین کاندید ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟

عمل ابدومینوپلاستی در کرج هم برای خانم‌ها و آقایانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند و به وزن ثابتی رسیده‌اند، گزینه خوبی است:
خانم‌هایی که پس از چند تجربه بارداری، عضلات شکمی و پوست کشیده شده دارند، با این روش می‌توانند پوست‌های اضافی را بردارند و عضلات خود را مستحکم کنند.
ابدومینوپلاستی یک روش مناسب برای مردان یا زنانی است که در مقطعی از زندگی خود چاق بوده‌اند و کاهش وزن قابل توجهی داشته‌اند؛ اما چربی بیش از حد یا افتادگی پوست در ناحیه شکم وجود دارد.

آیا ابدومینوپلاستی خطر و عوارض دارد؟

با این حال که این عمل جراحی زیبایی، جزء عمل‌های بی‌خطر محسوب می‌شود؛ اما ممکن است مانند سایر عمل‌ها عوارض احتمالی را به همراه داشته باشد که این موارد به شرح زیر است:

تجمع مایع در زیر پوست

لوله تخلیه که پس از جراحی که در جای خود باقی می‌ماند، منجر به کاهش تجمع مایع اضافی می‌شود. گاهی ممکن است پزشک مایع اضافی را پس از جراحی با استفاده از سوزن و سرنگ خارج کند.

روند کند بهبودی زخم

گاهی اوقات نواحی برش به خوبی بهبود پیدا نمی‌کند یا از یکدیگر جدا می‌شوند. به همین جهت در حین و بعد از عمل برای جلوگیری از عفونت، آنتی بیوتیک به بیمار داده خواهد شد.

باقی ماندن جای زخم

برخی اوقات اسکار برش شکم باقی می‌ماند؛ اما در امتداد خط بیکینی پنهان می‌شود. طول برش و دید جای زخم در هر فردی متفاوت است.

آسیب یا از بین رفتن بافت

در طی جراحی ممکن است به بافت چربی در عمق پوست شکم، آسیب وارد شود یا از بین برود. مصرف سیگار احتمال این خطر را افزایش می‌دهد. بسته به اندازه قسمت آسیب‌دیده ممکن است خودبه‌خود بهبود پیدا کند یا نیاز به عمل جراحی داشته باشد.

تغییر در احساس پوست

طی انجام عمل جراحی شکم ممکن است با تغییر موقعیت بافت‌های شکمی بر اعصاب ناحیه شکم تاثیر بگذارد. در انتها ابدومینوپلاستی مانند هر جراحی بزرگ دیگری خطر خونریزی، عفونت و واکنش غیر طبیعی نسبت به بیهوشی دارد.

به یاد داشته باشید که اگر عمل ابدومینوپلاستی در کرج را نزد یک پزشک متخصص و با تجربه انجام دهید، تمامی این عوارض به حداقل می‌رسد. دکتر بلال دلشاد با داشتن سابقه طولانی در این زمینه،‌ بهترین گزینه برای شماست.

عوارض ابدومینوپلاستی

نحوه آمادگی قبل از انجام ابدومینوپلاستی

در ابتدا که شما به پزشک مراجعه می‌کنید در خصوص جراحی و شرایطی که دارید صحبت خواهد شد. در اولین ویزیت این موارد توسط پزشک ارزیابی می‌شود:

سابقه بیماری:

در خصوص بیماری‌هایی که دارید و داشته‌اید از شما سوال خواهد شد. همچنین باید هر دارویی را که مصرف می‌کردید یا در حال مصرف هستید یا جراحی که انجام داده‌اید، حتما با پزشک در میان بگذارید. اگر هرگونه حساسیت دارویی دارید به پزشک خود اطلاع دهید.

معاینات فیزیکی:

برای در نظر گرفتن گزینه‌های درمانی پزشک شما ممکن معاینات فیزیکی را انجام دهید.

انتظارات پس از عمل ابدومینوپلاستی در کرج:

باید در رابطه با مزایا و خطرات احتمالی آگاهی کاملی داشته باشید تا به درستی تصمیم بگیرید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که سابقه جراحی شکم ممکن است در نتایجی که انتظار دارید، تاثیر بگذارد.

همچنین باید قبل از عمل به این موارد توجه داشته باشید:

سیگار نکشید

سیگار منجر به کاهش جریان خون در پوست و کُند شدن روند بهبودی می‌شود. علاوه بر این، مصرف سیگار خطر آسیب به بافت را نیز افزایش می‌دهد. اگر سیگار می‌کشید، باید مدتی قبل از جراحی و همچنین طی دوران نقاهت از مصرف سیگار خودداری کنید.

از مصرف برخی از داروها خودداری کنید

باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید؛ چراکه، می‌تواند خونریزی را افزایش دهد.

وزن ثابتی داشته باشید

در حالت ایده‌آل باید حداقل ۱۲ ماه قبل از انجام عمل جراحی شکم وزن خود را ثابت نگه دارید. اگر اضافه وزن زیادی دارید، پزشک به شما توصیه می‌کند که قبل از عمل وزن خود را کم کنید. کاهش وزن زیاد پس از عمل باعث تغییر نتایج خواهد شد.

جهت جلوگیری از عوارض دارو مصرف کنید

مدت کمی قبل از عمل جراحی شکم باید جهت جلوگیری از لخته شدن خون، مصرف داروی ضد انعقاد را شروع کنید.

مراحل انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج چگونه است؟

برای انجام ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی هستید که در این روش هیچ دردی را احساس نمی‌کنید. در برخی مواقع ممکن است داروهای آرامبخش نیز برای شما تزریق شود.
بسته به تغییری که می‌خواهید داشته باشید و همچنین شرایطی که دارید، روش‌های مختلفی برای عمل جراحی زیبایی شکم وجود دارد. بسته به میزان نیاز تغییرات، جراحی از یک تا ۵ ساعت طول می‌کشد.

لاغری شکم

ابدومینوپلاستی کامل

این روش، برای آن دسته از افراد که نیاز به تغییرات زیادی دارند، انجام می‌شود. طول برشی که در خط بیکینی زده می‌شود، بسته به مقدار پوست اضافه متفاوت خواهد بود.
در صورت نیاز در طی این روش پزشک به پوست و بافت شکم شکل می‌دهد. همچنین یک برش در اطراف ناف نیز زده می‌شود؛ زیرا ناف باید از بافت اطراف آزاد شود. لوله‌های تخلیه نیز ممکن است در زیر پوست شما قرار بگیرند. این لوله‌ها در عرض چند روز بر اساس صلاحدید پزشک برداشته خواهد شد.

ابدومینوپلاستی مینی

این روش با برش‌های کوچک‌تری انجام می‌شود، در واقع برای افرادی انجام می‌گیرد که پوست اضافه یا چربی کمتری دارند. در اغلب مواقع، ناف در این عمل تغییر نمی‌کند.

پوست بین خطر برش و ناف جدا می‌شوند، این روش معمولا طی یک تا دو ساعت به طول می انجامد. پس از ابدومینوپلاستی مینی، بسته به صلاحدید پزشک لوله تخلیه گذاشته می‌شود و در برخی موارد گذاشته نمی‌شود.

ابدومینوپلاستی محیطی

این جراحی علاوه بر شکم، شامل قسمت پشت بدن نیز می‌شود. در واقع زمانی که در پشت و همچنین در شکم چربی اضافی وجود دارد، ممکن است لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی محیطی نیز انجام گیرد.
این روش این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا پوست و چربی از ناحیه لگن و پشت برداشته شود تا ظاهری خوب و ایده‌آل داشته باشید.
پس از عمل جزئی یا کامل شکم، محل برش بخیه و بانداژ می‌شود. ممکن است پزشک از شما بخواهد که گن یا لباس‌های مخصوصی استفاده کنید، در این صورت باید به دستوالعمل‌ها توجه داشته باشید.
اگر ورزشکار هستید یا به‌طور منظم ورزش روزانه انجام می‌دهید، این نکته را باید به یاد داشته باشید که به مدت ۴ تا ۶ هفته باید از فعالیت‌های ورزشی دور بمانید.

عکس قبل و بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی

نتیجه ابدومینوپلاستی

اغلب افراد پس از اتمام عمل، از ظاهر و اندام جدید خود راضی هستند. با این حال ممکن است تاماه‌ها پس از جراحی احساس و حالت عادی نداشته باشید. عمل به دستورالعمل‌های رژیم غذایی و ورزش برای حفظ ظاهر شما بسیار مهم است.

قیمت عمل ابدومینوپلاستی در کرج

هزینه‌ای که در خصوص این عمل زیبایی از شما دریافت می‌شود، به عوامل زیادی بستگی دارد که این موارد را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • بسته به مهارت و تجربه پزشکی که مراجعه کنید.
 • کلینیک و بیمارستانی که مراجعه می‌کنید.
 • بسته به تکنیکی که طی عمل برای شما انجام می‌گیرد.
 • بسته به اینکه چه عمل‌های بیشتری برای شما می‌گیرد.
 • خدماتی که برای شما در نظر گرفته می‌شود.

قیمت عمل ابدومینوپلاستی در کرج که توسط دکتر بلال دلشاد انجام می‌شود در دی ماه سال ۱۴۰۰ همراه با ساکشن ۳۶۰ حدود ۲۹ الی ۳۳ میلیون تومان و بدون ساکشن ۲۵ الی ۳۱ میلیون است که با توجه به حجم چربی متفاوت خواهد بود.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی

برای افزایش فرایند بهبودی باید به این موارد دقت داشته باشید:

 • استراحت کافی داشته باشید.
 • داروهای تجویز شده را به‌طور منظم مصرف کنید.
 • از گن یا شکم بند طبی طی مدت تعیین شده از سوی پزشک استفاده کنید.
 • هیچ فعالیت ورزش را قبل از بهبودی زخم‌ها انجام ندهید.
 • به هیچ وجه نباید اجسام سنگین را بلند کنید.
 • نکات بهداشتی را جهت تمیز نگه داشتن پانسمان‌ها در نظر داشته باشید.
 • در صورت ایجاد هرگونه عوارض یا علائم غیر طبیعی، با پزشک در میان بگذارید.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید.
 • از مصرف دخانیات و هرگونه موارد مضر خودداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mobile-navمشاوره رایگان خدمات
09368329595