جراحی ابدومینوپلاستی در قم برای داشتن شکمی صاف

ابدومینوپلاستی در قم

همانطور که می‌دانید یکی از معیارهای زیبایی ظاهری، داشتم شکمی صاف بوده و امروزه با انجام ابدومینوپلاستی در قم برای افراد ساکن این منطقه به راحتی امکان‌پذیر شده است.

آب کردن چربی‌های شکم یکی از سرسخت‌ترین قسمت‌های بدن است و این امر به راحتی امکان‌پذیر نیست. بسیاری از افراد نمی‌توانند به روش‌های طبیعی و غیر جراحی شکم تخت داشته باشند.

همچنین برخی پس از کاهش وزن زیاد، دچار شل شدگی پوست در بسیاری از قسمت‌های بدن، از جمله شکم می‌شوند که جراحی ابدومینوپلاستی در قم می‌تواند بهترین گزینه زیبایی برای آنها باشد.

به دلیل مسافت کمی که بین قم و کرج وجود دارد و همچنین حساس بودن این عمل و نتایج حاصل شده از آن، می‌توانید با خیالت راحت این عمل خود را به دکتر بلال دلشاد بسپارید.

چه افرادی کاندیدای انجام این عمل هستند

طی ابدومینوپلاستی در کرج، پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود تا بیمار در دیواره شکم خود عضلات سفت و صافی داشته باشد، به دلیل گذراندن این پروسه طی عمل، این جراحی مناسب چنین افرادی است:

این عمل زیبایی شکم هم برای آقایان و هم برای خانم‌هایی که از سلامت خوب و وزن ثابتی برخوردارند، بسیار مناسب است.

همچنین افراد نباید سیگاری باشند و در صورتی که قصد انجام این جراحی را دارند، باید این مورد را با پزشک در میان گذاشته و برای ترک آن اقدام کنند.

این جراحی زیبایی شکم را نباید با لیپوساکشن اشتباه بگیرید، گاهی پزشک لازم می‌داند که طی بخشی از جراحی ابدو، لیپوساکشن نیز انجام دهد.

برای خانم‌هایی که چندین بارداری داشته‌اند و قسمت‌هایی از جمله عضله و پوست کشیده است، این روش برای سفت کردن عضلات شکم و برداشتن پوست اضافی، روش بسیار مناسبی است.

همچنین این جراحی به افرادی توصیه می‌شود که سابقه چاقی داشته و کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کرده‌اند؛ اما دچار شل شدگی پوست در ناحیه شکم شده‌اند و همچنین مقداری چربی در شکم خود دارند.

پروسه ابدومینوپلاستی

چه زمانی نباید این عمل را انجام داد؟

با وجود مزایای زیادی که ابدومینوپلاستی در قم به همراه دارد؛ اما برای همه افراد روش مناسبی نیست. اگر قصد بارداری دارید، باید این عمل جراحی را به پس از بارداری موکول کنید. 

در طول این عمل عضلات عمودی سفت می‌شود و در صورت بارداری، این ماهیچه‌ها از یکدیگر جدا می‌شوند. اگر قصد کاهش وزن قابل توجهی دارید، نباید فعلا این عمل جراحی را انجام دهید، صبر کنید تا وزن شما کاملا تثبیت شود.

همچنین به این مورد توجه داشته باشید که عمل جراحی شکم منجر به اسکار در ناحیه شکم می‌شود. طول اسکار در امتداد خط بیکینی قرار دارد. اگر این عمل به صورت مینی ابدومینوپلاستی انجام گیرد، اسکار کوتاه‌تری قابل مشاهده خواهد بود.

پزشک همه این موارد را با بیمار در میان می‌گذارد و در نهایت در صورت تایید از سوی پزشک این عمل انجام خواهد گرفت.

چه افرادی بهترین کاندیدا برای انجام ابدومینوپلاستی در قم هستند؟

اگر هر یک از این موارد را دارید جراحی شکم بهترین گزینه برای شماست:

  • افرادی که وزن ثابتی داشته و از سلامت خوبی برخوردارند، بهترین کاندیدا هستند.
  • رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی کمکی به آب کردن چربی شکم نکرده است و در نهایت نیاز به جراحی برای صاف کردن شکم خود دارید.
  • عضلات شکم پس از بارداری کشیده شده و حالت افتاده‌ای دارد.
  • پس از کاهش وزن قابل توجهی که داشته‌اید، پوستی شل شده و اضافی در اطراف شکم خود دارید.
  • شما در حالی که اندام خوبی دارید، شکم شما بیرون‌زده است.
  • سیگار نمی‌کشید و در سلامت کامل هستید.

این جراحی به بیماران کمک می‌کند تا اعتماد به نفس از دست داده خود را مجدد به دست بیاورند.

روند بهبودی پس از جراحی ابدومینوپلاستی در قم

معمولا بسیاری از افراد چند ساعت پس از جراحی می‌توانند به خانه بازگردند؛ اما گاهی برخی نیاز به بستری شدن یک شب در بیمارستان دارند تا در ساعت اولیه بهبودی کاملا تحت نظر باشند.

از آنجایی که طی عمل شکم، جراحی بر عضلات شکم انجام می‌شود، بهبودی پس از ابدومینوپلاستی در قم نسبت به سایر روش‌ها نیاز به زمان بیشتری برای بهبودی دارد.

طی هفته اول بیمار کمی احساس درد دارد، به همین جهت تمایل دارد که کاملا در جای خود بخوابد و استراحت کند؛ اما برای حفظ گردش خون باید گاهی از جای خود بلند شود و در خانه قدم بزند.

همچنین برای بیمار به‌طور موقت درن‌هایی قرار داده می‌شود تا مایعات اضافی از این طریق خارج شود. پزشک دستورات لازم را برای تمیز نگه داشتن ناحیه بخیه و مراقبت‌های پس از جراحی ارائه می‌دهد تا دچار عوارضی پس از عمل نشوید.

لاغری شکم

آیا انجام این عمل جراحی زیبایی عوارض دارد؟

این عمل جراحی همانند جراحی‌های دیگر می‌تواند خطراتی احتمالی به همراه داشته باشد که این موارد به شرح زیر است:

تجمع مایع در زیر پوست

در این مواقع درن پس از جراحی در جای خود باقی می‌ماند تا به کاهش تجمع این مایعات کمک کند. گاهی برخی از پزشکان مایعات را پس از جراحی با استفاده از سرنگ تخلیه می‌کنند.

کند شدن روند بهبود زخم

گاهی اوقات قسمتی که شکم برش خورده و بخیه زده شده است، به خوبی بهبود پیدا نمی‌کند یا گاهی از یکدیگر جدا می‌شوند. در صورت نیاز در حین و پس از جراحی برای جلوگیری از عفونت، آنتی بیوتیک تجویز می‌شود.

باقی ماندن جای زخم

معمولا جای زخم پس از ابدومینوپلاستی در قم کمرنگ‌تر می‌شود؛ اما به‌طور کلی برطرف نخواهد شد. از آنجایی که در طول خط بیکینی قرار دارد، جای زخم قابل مشاهده‌ای ایجاد نمی‌شود؛ اما طول و جای دید زخم برای هر فردی تفاوت دارد.

آسیب بافتی در طول جراحی

امکان آسیب بافت چربی در عمق پوست ناحیه شکم در طول عمل جراحی شکم وجود دارد. حال مصرف سیگار خطر آسیب بافتی را نیز افزایش می‌دهد. 

بسته به اندازه محل جراحی بافت آسیب‌دیده ممکن است خود به خود بهبود یابد یا در نهایت نیاز به جراحی داشته باشید.

تغییراتی در حس پوست

در طی عمل جراحی، گاهی تغییر در بافت شکم می‌تواند بر اعصاب ناحیه شکم و بالای ران تاثیر بگذارد، به‌طوری که کاهش احساس یا بی‌حسی را تجربه خواهید کرد. این حالت معمولا پس از گذشت چند ماه پس از عمل برطرف خواهد شد.

در نهایت این نکته را نیز باید بگوییم که این عمل جراحی همانند دیگر جراحی‌ها همراه با خطرات احتمالی مانند خونریزی، عفونت و واکنش منفی نسبت به جراحی است.

هرچه مهارت و تجربه پزشک بیشتر باشد، احتمال هرگونه عوارض ابدومینوپلاستی در قم کاهش خواهد یافت.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mobile-navمشاوره رایگان خدمات
09368329595