X
اینستاگرام دکتر دلشاد

زمان مناسب برای انجام عمل ماموپلاستی

09057734032 نوبت دهی
زمان مناسب برای انجام عمل ماموپلاستی

جراحی ماموپلاستی یک نوع عمل زیبایی سینه است که حجم سینه های بزرگ را کاهش داده و یا سینه های کوچک را مقداری حجیم می‌نماید. برای انجام این جراحی باید سن و کاندیدای مناسب ماموپلاستی باشید که در ادامه به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

چه سنی برای انجام عمل ماموپلاستی مناسب است؟

اکثر پزشکان و جراحان زمان انجام عمل ماموپلاستی را به بعد از کامل شدن رشد سینه ها موکول می‌کنند. تا قبل از 20 سالگی سینه هنوز در حال رشد و تغییر شکل است و اگر جراحی بر روی آن انجام شود ممکن است نتیجه دلخواه و مطلوبی در پی نداشته باشد. برخی پزشکان انجام جراحی های متعدد از جمله عمل لیپوماتیک، ابدومینوپلاستی، پروتز سینه و... را زیر سن قانونی پیشنهاد نمی‌کنند به دلیل اینکه فرد هنوز به بلوغ عاطفی نرسیده و ممکن است از کار خود پشیمان شود. به همین دلیل انجام جراحی ماموپلاستی زیر 18 سال انجام نمی گیرد. اما در هر صورت بهترین زمان را پزشک تشخیص می‌دهد بنابراین حتماً قبل از گرفتن هر تصمیمی با پزشک خود مشورت کنید.

سن مناسب عمل ماموپلاستی

چه فردی بهترین کاندید برای عمل ماموپلاستی است؟

  1. بسیاری از افراد با مشکل بزرگی بیش از حد سینه مواجه هستند و چون در طولانی مدت باعث گردن درد و کمر درد خواهد شد بهتر است این جراحی را انجام دهند.
  2. برخی افراد به دلیل بزرگ بودن بیش از اندازه سینه خود دچار افسردگی های شدید می‌شوند و هیچ اعتماد به نفسی ندارند. بهترین راه‌حل بعد از پذیرش ظاهر خود می‌تواند انجام جراحی عمل ماموپلاستی باشد.
  3. بانوانی که بعد از بارداری و شیردهی از سینه های آویزان خود دل خوشی ندارند نیز می‌توانند این جراحی را انجام دهند البته بهتر است ابتدا از این موضوع مطمئن شوند که دیگر تصمیم به بارداری مجدد ندارند و سپس اقدام به انجام این جراحی نمایند.
  4. زنانی که در دوران یائسگی هستند به دلیل تغییرات هورمونی ممکن است ظاهر سینه هایشان دچار تغییرات زیادی شود که این جراحی می‌تواند برای آنان مناسب باشد.
  5. افرادی که دارای سینه های نامتقارن هستند نیز می‌توانند این جراحی را  به منظور قرینه سازی سینه انجام دهند.

چرا عمل ماموپلاستی در سنین پایین انجام نمی شود؟

از آنجایی که رشد بدن تا 18 سالگی ادامه دارد، در سن پایین انجام عمل های زیبایی توصیه نمی‌شود مگر در مواردی که پزشک صلاح می‌بیند که این جراحی انجام شود و یا انجام جراحی هیچ مشکلی به وجود نخواهد آورد.

جدا از این عوامل، سینه ها هنوز ممکن است به صورت کامل رشد نکرده باشند و دوباره نیاز به جراحی مجدد پیدا کنند. همچنین ممکن است یک عارضه مهم ماموپلاستی که شامل عدم توانایی شیردهی است در سنین پایین ایجاد شود که قابل جبران نخواهد بود.

چرا باید برای تعیین زمان مناسب برای عمل ماموپلاستی با جراح مشورت کنیم؟

در ابتدا به عنوان اولین و مهم ترین قدم، یک جراح متخصص و ماهر را برای انجام این جراحی انتخاب کنید. جراحی کوچک کردن سینه به این دلیل که بسیار حساس است کوچک ترین بی‌احتیاطی می‌تواند شدید ترین عواقب را در پی داشته باشد. بنابراین هرگز به دلیل پرداخت پول کمتر و قیمت های ارزان سلامتی خود را بازیچه دست افراد نابلد نکنید. بعد از انتخاب یک جراح تأیید شده می‌توانید تمام سوالات و مشکلات خود را پزشک در میان گذارید تا به یک اجماعی رسیده و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید.انجام عمل ماموپلاستی در فصل مناسب

در چه فصلی انجام جراحی ماموپلاستی توصیه می‌شود؟

اگر تصمیم به انجام جراحی ماموپلاستی دارید می‌توانید فصل زمستان را برای انجام این جراحی انتخاب کنید. اولین دلیل برای اثبات این حرف کوتاه تر بودن روزهاست که استراحت و دوران نقاهت ماموپلاستی را برای شما طولانی و طاقت فرسا نمی‌کند و می‌توانید در آرامش بیشتری در منزل استراحت کنید. در فصل تابستان به علت پوشیدن لباس های نازک ممکن است نتوانید پانسمان عمل ماموپلاستی را بپوشانید اما در فصل زمستان با پوشیدن لباس های پوشیده هیچ اثری از زخم ها و پانسمان در معرض دید قرار نخواهد گرفت. ممکن است در فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوا پوشیدن گن ها و سوتین ماموپلاستی برایتان خسته کننده باشد اما در فصل زمستان خبری از عرق سوز شدن و تعریق بیش از اندازه نخواهد بود.

اگر قصد انجام جراحی ماموپلاستی در کرج را دارید می‌توانید با شماره تماس مندرج در سایت تماس گرفته و برای مشاوره با دکتر بلال دلشاد فوق تخصص جراحی های زیبایی و فلوشیپ، نوبت رزرو کنید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید