X
اینستاگرام دکتر دلشاد

عمل ابدومینوپلاستی در کرج

09057734032 نوبت دهی
عمل ابدومینوپلاستی در کرج

در جوامع امروزی به خصوص در شهر کرج، افراد برای کاهش وزن و حذف پوست اقتاده و شل ناحیه شکم و پهلوی خود از روشی سریع به نام عمل ابدومینوپلاستی در کرج استفاده می‌کنند که به منزله بالا بردن اعتماد به نفس و همچنین بهبود ظاهر شکم خود تصمیم به انجام این عمل جراحی می‌گیرند. انجام این جراحی باید با رعایت نکات مهم و نزد بهترین دکتر جراح پستان در کرج انجام گیرد که در ادامه برای شما بازگو خواهیم کرد.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

عمل ابدومینوپلاستی در کرج یکی از روش‌های پرطرفدارجراحی این روزهاست. آب کردن چربی‌های شکم برای اغلب افراد بسیار چالش‌برانگیز است. در واقع به راحتی نمی‌توانید با تداوم در تمرینات ورزشی و رژیم غذایی، چربی‌های شکم را آب کنید و یا پوست شل شده در این ناحیه را لیفت و سفت نمایید. بسیاری از افراد با وجود رعایت رژیم غذایی و انجام منظم تمرینات ورزشی، اما به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند، در این مواقع عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند بهترین گزینه برای رسیدن به یک نتیجه دلخواه باشد.

منظور از ابدومینوپلاستی چیست؟

عمل ابدومینوپلاستی در کرج، نوعی عمل زیبایی برای صاف شدن و زیبایی شکم، به روش باز می باشد. در این عمل زیبایی تمامی پوست و چربی‌های اضافی در شکم توسط پزشک برداشته می‌شود. بافت همبند شکم نیز با بخیه سفت و مستحکم می‌شود. در نتیجه چربی های اضافه  از بین خواهند رفت و به اندام ایده‌آل خود خواهید رسید. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که پوست یا چربی اضافه در ناحیه شکم خود دارید یا بافت قسمت پایینی شکم ضعیف و دچار افتادگی شده است، به پزشک مراجعه کنید تا برای انجام این عمل زیبایی بررسی‌های لازم را انجام دهد.
این روش برای خانم‌هایی که بارداری متعددی داشتند یا افرادی که پس از کاهش وزن، شل شدگی پوست در ناحیه شکم را تجربه کرده‌اند، می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. شیوه عمل ابدومینوپلاستی به گونه ای است که در قسمت زیرین شکم یعنی بالای ناحیه تناسلی تا کناره های پهلو توسط جراح برش هایی ایجاد می شود و چربی های اضافه شکم و پهلو از این قسمت حذف خواهد شد. همچنین پوست شل شده هم در این روش جراحی برداشته می شود و در نهایت فرد ، به اندام زیبای دلخواه خود می رسد.

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در کرج

 • داشتن تبحر و مهارت لازم در زمینه جراحی های مختلف شکم
 • فراهم کردن بهترین شرایط برای بیمار
 • ارائه دقیق ترین و کامل ترین مشاوره به بیمار درباره جزئیات عمل ابدومینوپلاستی
 • اسخ به تمام سوالات بیمار و خانواده وی با حوصله کامل
 • عدم پذیرش افراد فاقد شرایط مناسب برای جراحی
 • دارای مدارج عالی و داشتن مدرک تحصیلات معتبر
 • پشتیبانی و چکاب کامل و مرتب بیمار بعد از عمل
 • دارای جواز و پروانه طبابت
 • استفاده از دستگاه ها و لوازم استریل
 • داشتن مطب استریل و تمیز

عمل ابدومینوپلاستی در کرج با چه اهدافی انجام می‌گیرد؟

ممکن است افراد به دلایل مختلف، چربی اضافی در شکم داشته باشند یا حالت ارتجاعی پوست یا بافت همبند در شکم آنها ضعیف شده باشد و باعث شل شدن پوست شود که دلیل بروز این مشکل به شرح زیر است:

 • تغییرات وزن قابل توجه
 • بارداری
 • جراحی‌های شکمی مانند سزارین
 • افزایش سن
 • تیپ بدنی به صورت طبیعی

با عمل ابدومینوپلاستی در کرج می‌توان پوست و چربی‌های اضافی را برطرف و عضلات ضعیف شده را مستحکم کرد. با کشیدن شکم می‌توان پوست‌های اضافی در قسمت پایین شکم، زیر ناف را از بین برد.
ابدومینوپلاستی را می‌توان همزمان با سایر روش‌های زیبایی مانند لیفت سینه در کرج، پروتز سینه در کرج یا ماموپلاستی سینه در کرج انجام داد تا به اندام و ظاهری ایده‌آل رسید.

نحوه ابدومینوپلاستی

چه افرادی کاندید انجام ابدومینوپلاستی نیستند؟

با این حال که این عمل زیبایی روشی بی خطر است؛ اما همه افراد کاندید انجام این نوع جراحی زیبایی نیستند. پزشک بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد تا بگوید که می‌توانید این عمل را انجام دهید یا خیر. به‌طور کلی به این دسته از افراد توصیه نمی‌شود:

 • قصد کاهش وزن زیاد یا چشمگیری دارند.
 • قصد بارداری در آینده دارند.
 • دچار بیماری مزمن شدید مانند بیماری قلبی یا دیابت هستند.
 • شاخص توده بدنی بالای ۳۰ باشد.
 • سیگار مصرف می‌کنند.
 • سابقه جراحی شکم وجود داشته که باعث ایجاد بافت اسکار شده است.

بهترین کاندید ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟

عمل ابدومینوپلاستی در کرج هم برای خانم‌ها و آقایانی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند و به وزن ثابتی رسیده‌اند، گزینه خوبی است:
خانم‌هایی که پس از چند تجربه بارداری، عضلات شکمی و پوست کشیده شده دارند، با این روش می‌توانند پوست‌های اضافی را بردارند و عضلات خود را مستحکم کنند.
ابدومینوپلاستی یک روش مناسب برای مردان یا زنانی است که در مقطعی از زندگی خود چاق بوده‌اند و کاهش وزن قابل توجهی داشته‌اند؛ اما چربی بیش از حد یا افتادگی پوست در ناحیه شکم وجود دارد.

آیا ابدومینوپلاستی خطر و عوارض دارد؟

با این حال که این عمل جراحی زیبایی، جزء عمل‌های بی‌خطر محسوب می‌شود؛ اما ممکن است مانند سایر عمل‌ها، عوارض احتمالی را به همراه داشته باشد که در ادامه به معرفی چند مورد می‌پردازیم:

1.تجمع مایع در زیر پوست

لوله تخلیه که پس از جراحی که در جای خود باقی می‌ماند، منجر به کاهش تجمع مایع اضافی می‌شود. گاهی ممکن است پزشک مایع اضافی را پس از جراحی با استفاده از سوزن و سرنگ خارج کند. باقی ماندن مایعات در زیر پوست باعث التهاب و ایجاد تورم شده و باقی ماندن آن ممکن است بسیار خطرناک باشد.

2.روند کند بهبودی زخم

گاهی اوقات نواحی برش به خوبی بهبود پیدا نمی‌کند یا از یکدیگر جدا می‌شوند. به همین جهت در حین و بعد از عمل برای جلوگیری از عفونت، آنتی بیوتیک به بیمار داده خواهد شد. رعایت رژیم غذایی درست و مراقبت و رسیدگی مرتب سبب بهبود کامل زخم می‌شود.

3.باقی ماندن جای زخم

برخی اوقات اسکار برش شکم بعد از ابدومینوپلاستی باقی می‌ماند؛ اما در امتداد خط بیکینی پنهان می‌شود. طول برش و دید جای زخم در هر فردی متفاوت است. در اثر گذر زمان اثر آن کم و کمتر می‌شود که از فاصله دور قابل تشخیص نیست اما از فاصله نزدیک با کمی دقت متوجه محل زخم خواهید شد.

4.آسیب یا از بین رفتن بافت

در طی جراحی ممکن است به بافت چربی در عمق پوست شکم، آسیب وارد شود یا از بین برود. مصرف سیگار احتمال این خطر را افزایش می‌دهد. بسته به اندازه قسمت آسیب دیده ممکن است خودبه‌خود بهبود پیدا کند یا نیاز به عمل جراحی داشته باشد.

5.تغییر در احساس پوست

طی انجام عمل جراحی شکم ممکن است با تغییر موقعیت بافت‌های شکمی بر اعصاب ناحیه شکم تاثیر بگذارد. در انتها، ابدومینوپلاستی مانند هر جراحی بزرگ دیگری خطر خونریزی، عفونت و واکنش غیر طبیعی نسبت به بیهوشی دارد.

به یاد داشته باشید که اگر عمل ابدومینوپلاستی در کرج را نزد یک پزشک متخصص و با تجربه انجام دهید، تمامی این عوارض به حداقل می‌رسد. دکتر بلال دلشاد با داشتن سابقه طولانی در این زمینه،‌ بهترین گزینه برای شماست.

عوارض ابدومینوپلاستی

نحوه آمادگی قبل از انجام ابدومینوپلاستی

در ابتدا که شما به پزشک مراجعه می‌کنید در خصوص جراحی و شرایطی که دارید صحبت خواهد شد. در اولین ویزیت این موارد توسط پزشک ارزیابی می‌شود:

بررسی سابقه بیماری قبل از عمل:

در خصوص بیماری‌هایی که دارید و داشته‌اید از شما سوال خواهد شد. همچنین باید هر دارویی را که مصرف می‌کردید یا در حال مصرف هستید یا هر جراحی که انجام داده‌اید، حتما با پزشک در میان بگذارید. اگر هرگونه حساسیت دارویی دارید به پزشک خود اطلاع دهید.

معاینات فیزیکی قبل از ابدومینوپلاستی:

برای در نظر گرفتن گزینه‌های درمانی پزشک شما ممکن معاینات فیزیکی را انجام دهید. بعد از معاینات فیزیکی روش و شیوه جراحی را مشخص و به شما توضیح خواهد داد.

انتظارات پس از عمل ابدومینوپلاستی در کرج:

باید در رابطه با مزایا و خطرات احتمالی آگاهی کاملی داشته باشید تا به درستی تصمیم بگیرید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که سابقه جراحی شکم ممکن است در نتایجی که انتظار دارید، تاثیر بگذارد.

همچنین باید قبل از عمل ابدومینوپلاستی به این موارد توجه داشته باشید:

 • سیگار نکشید

سیگار منجر به کاهش جریان خون در پوست و کُند شدن روند بهبودی می‌شود. علاوه بر این، مصرف سیگار خطر آسیب به بافت را نیز افزایش می‌دهد. اگر سیگار می‌کشید، باید مدتی قبل از جراحی و همچنین طی دوران نقاهت از مصرف سیگار خودداری کنید.

 • از مصرف برخی از داروها خودداری کنید

باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید؛ چراکه، می‌تواند خونریزی را افزایش دهد.

 • وزن ثابتی داشته باشید

در حالت ایده‌آل باید حداقل ۱۲ ماه قبل از انجام عمل جراحی شکم وزن خود را ثابت نگه دارید. اگر اضافه وزن زیادی دارید، پزشک به شما توصیه می‌کند که قبل از عمل وزن خود را کم کنید. کاهش وزن زیاد پس از عمل باعث تغییر نتایج خواهد شد.

 • جهت جلوگیری از عوارض دارو مصرف کنید

مدت کمی قبل از عمل جراحی شکم باید جهت جلوگیری از لخته شدن خون، مصرف داروی ضد انعقاد را شروع کنید.

مراحل انجام عمل ابدومینوپلاستی در کرج چگونه است؟

برای انجام ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی هستید که در این روش هیچ دردی را احساس نمی‌کنید. در برخی مواقع ممکن است داروهای آرامبخش نیز برای شما تزریق شود.
بسته به تغییری که می‌خواهید داشته باشید و همچنین شرایطی که دارید، روش‌های مختلفی برای عمل جراحی زیبایی شکم وجود دارد. بسته به میزان نیاز تغییرات، جراحی از یک تا ۵ ساعت طول می‌کشد.

لاغری شکم

ابدومینوپلاستی کامل

این روش، برای آن دسته از افراد که نیاز به تغییرات زیادی دارند، انجام می‌شود. طول برشی که در خط بیکینی زده می‌شود، بسته به مقدار پوست اضافه متفاوت خواهد بود.
در صورت نیاز در طی این روش پزشک به پوست و بافت شکم شکل می‌دهد. همچنین یک برش در اطراف ناف نیز زده می‌شود؛ زیرا ناف باید از بافت اطراف آزاد شود. لوله‌های تخلیه نیز ممکن است در زیر پوست شما قرار بگیرند. این لوله‌ها در عرض چند روز بر اساس صلاح دید پزشک برداشته خواهد شد.

ابدومینوپلاستی مینی

این روش با برش‌های کوچک‌تری انجام می‌شود، در واقع برای افرادی انجام می‌گیرد که پوست اضافه یا چربی کمتری دارند. در اغلب مواقع، ناف در این عمل تغییر نمی‌کند. پوست بین خطر برش و ناف جدا می‌شوند، این روش معمولا طی یک تا دو ساعت به طول می انجامد. پس از ابدومینوپلاستی مینی، بسته به صلاح دید پزشک لوله تخلیه گذاشته می‌شود و در برخی موارد گذاشته نمی‌شود.

ابدومینوپلاستی محیطی

این جراحی علاوه بر شکم، شامل قسمت هایی از پشت بدن نیز می‌شود. در واقع زمانی که در پشت و همچنین در شکم چربی اضافی وجود دارد، ممکن است لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی محیطی نیز انجام گیرد.
این روش این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا پوست و چربی از ناحیه لگن و پشت برداشته شود تا ظاهری خوب و ایده‌آل داشته باشید.
پس از عمل جزئی یا کامل شکم، محل برش بخیه و بانداژ می‌شود. ممکن است پزشک از شما بخواهد که گن یا لباس‌های مخصوصی استفاده کنید، در این صورت باید به دستوالعمل‌ها توجه داشته باشید.
اگر ورزشکار هستید یا به‌طور منظم ورزش روزانه انجام می‌دهید، این نکته را باید به یاد داشته باشید که به مدت ۴ تا ۶ هفته باید از فعالیت‌های ورزشی دور بمانید.

تفاوت عمل ابدومینوپلاستی و عمل لیپوماتیک

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک هر دو یکی از روش های لاغری شکم هستند، اما لیپوماتیک را می توان در هر قسمت از بدن انجام داد در حالی که ابدومینوپلاستی فقط برای درمان چاقی شکم استفاده می شود. بنابراین در صورت داشتن وزن اضافی در بازوها، ران ها و پهلوها، جراحی لیپوماتیک برای شما بسیار مناسب خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تفاوت عمل لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی می‌توانید به صفحه مربوط به همین مطلب مراجعه کنید.

انجام همزمان عمل ابدومینوپلاستی و لیفت سینه در کرج

جراحی سینه (لیفت سینه با پروتز و یا بدون پروتز سینه) و جراحی شکم (ابدومینوپلاستی یا تامی تاک) دو عمل جراحی زیبایی هستند که اغلب به طور همزمان انجام می شوند. افرادی که هم افتادگی سینه و هم افتادگی شکم دارند با انجام همزمان این جراحی ها یک تیر و دو نشان می‌زنند. در این شرایط هم پول به نسبت کمتری پرداخت می‌کنند و هم در معرض بیهوشی های متعدد و نقاهت های طولانی قرار نمی‌گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انجام همزمان عمل ابدومینوپلاستی و لیفت سینه در کرج می‌توانید به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

عکس قبل و بعد از ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی در کرج

ابدومینوپلاستی

نتیجه ابدومینوپلاستی

اغلب افراد پس از اتمام عمل، از ظاهر و اندام جدید خود راضی هستند اما به طور کامل نمی‌توان نتیجه جراحی را بعد از عمل به سرعت مشاهده کرد. با این حال ممکن است تا ماه‌ها پس از جراحی احساس و حالت عادی نداشته باشید اما به مرور با کاهش التهابات و بهبودی زخم ها می‌توانید نتایج را واضح تر مشاهده کنید. عمل به دستورالعمل‌های رژیم غذایی و ورزش برای حفظ ظاهر شما بسیار مهم است. اگر می‌خواهید نتیجه جراحی ابدومینوپلاستی شا ثابت و ماندگار شود باید رژیم غذایی و ورزش را در سبک زندگی خود جای دهید. 

قیمت عمل ابدومینوپلاستی در کرج

هزینه‌ای که در خصوص این عمل زیبایی از شما دریافت می‌شود، به عوامل زیادی بستگی دارد که این موارد را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • بسته به مهارت و تجربه پزشکی که مراجعه کنید.
 • کلینیک و بیمارستانی که مراجعه می‌کنید.
 • بسته به تکنیکی که طی عمل برای شما انجام می‌گیرد.
 • بسته به اینکه چه عمل‌های بیشتری برای شما می‌گیرد.
 • خدماتی که برای شما در نظر گرفته می‌شود.

قیمت عمل ابدومینوپلاستی در کرج که توسط دکتر بلال دلشاد انجام می‌شود در دی ماه سال ۱۴۰۰ همراه با ساکشن ۳۶۰ حدود ۲۹ الی ۳۳ میلیون تومان و بدون ساکشن ۲۵ الی ۳۱ میلیون است که با توجه به حجم چربی متفاوت خواهد بود. تکنیک هایی که یک پزشک برای جراحی بکار می‌برد متفاوت بوده و همین امر سبب افزایش قیمت عمل جراحی ابدومینوپلاستی در کرج خواهد شد.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی

برای افزایش فرایند بهبودی باید به این موارد دقت داشته باشید:

 • استراحت کافی داشته باشید.
 • داروهای تجویز شده را به‌طور منظم مصرف کنید.
 • از گن یا شکم بند طبی طی مدت تعیین شده از سوی پزشک استفاده کنید.
 • هیچ فعالیت ورزش را قبل از بهبودی زخم‌ها انجام ندهید.
 • به هیچ وجه نباید اجسام سنگین را بلند کنید.
 • نکات بهداشتی را جهت تمیز نگه داشتن پانسمان‌ها در نظر داشته باشید.
 • در صورت ایجاد هرگونه عوارض یا علائم غیر طبیعی، با پزشک در میان بگذارید.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید.
 • از مصرف دخانیات و هرگونه موارد مضر خودداری کنید.
 • به مدت یک ماه الی 6 هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • دستورالعمل های پزشک را به طور دقیق و مرتب انجام دهید.
 • از مصرف هرگونه دخانیات خودداری کنید.
 • اگر تصمیم به انجام عمل ابدومینوپلاستی دارید و متاسفانه سیگاری هم هستید، باید یک مدت با توجه به نظر پزشک مصرف سیگار را کنار بگذارید.
 • تغذیه نا مناسب روند بهبودی را کاهش می‌دهد بنابراین به تغذیه خود توجه لازم را داشته باشید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید