X
اینستاگرام دکتر دلشاد
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

لیفت سینه در کرج؛ ماستوپکسی

09057734032 نوبت دهی
لیفت سینه در کرج؛ ماستوپکسی

لیفت سینه در کرج به عنوان عمل ماستوپکسی در کرج نیز شناخته می‌شود. این عمل توسط جراح فوق تخصص پستان برای تغییر شکل سینه‌ها در بهترین کلینیک کرج انجام می‌شود. برای رزرو نوبت و دریافت مشاوره نزد بهترین دکتر جراحی سینه در کرج می‌توانید با شماره درج شده در سایت تماس حاصلچ نمایید.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

لیفت سینه در کرج به عنوان عمل ماستوپکسی نیز شناخته می‌شود. این عمل توسط جراح فوق تخصص پستان برای تغییر شکل سینه‌ها انجام می‌شود. در طی این عمل بافت اضافی برداشته شده و قسمت باقی مانده به سمت بالا کشیده می‌شود. لیفت سینه در کرج با هدف بالا بردن سینه های آویزان و غیر قرینه، کاهش حجم سینه و تغییر محل قرارگیری نوک سینه و اصلاح پهن شدگی هاله سینه به کار میرود تا با بالا کشیدن سینه ها ظاهر مناسب و جوانتری در آنها ایجاد شود. اگر سینه‌ها افتادگی دارند یا نوک سینه‌ها به سمت پایین هستند، ممکن است لیفت سینه در کرج برای شما گزینه بسیار مناسبی باشد. انجام این عمل جراحی به زیباتر شدن ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شما کمک خواهد کرد.

این نکته را در نظر داشته باشید که ماستوپکسی تغییر قابل توجهی در سایز سینه ایجاد نمی‌کند. این عمل را می‌توانید برای رسیدن به سایز دلخواه همراه با پروتز سینه در کرج یا ماموپلاستی در کرج انجام دهید.

سوالی که ذهن برخی از بیماران را مشغول می‌کند این است که آیا انجام عمل ابدومینوپلاستی و لیفت سینه به صورت همزمان امکان پذیر است؟ در جواب به این سوال باید گفت که نظر پزشک بسیار مهم است. ممکن است بدن افراد مقاومت لازم را برای بیهوشی تا چندین ساعت نداشته باشند و یا خطر جانی به همراه داشته باشد. اما اگر پزشک تشخیص دهد که بدن در شرایط خوبی است هر دو جراحی را به طور همزمان انجام می‌دهد.

نکته بعدی که باید به آن توجه کرد این است که ممکن است سینه های شما نیاز به ماموپلاستی به جای لیفت سینه داشته باشد که با معاینه فیزیکی پزشک، شما را در این زمینه راهنمایی می‌کند. برخی به اشتباه ماموپلاستی و لیفت سینه را یک عمل جراحی می‌دانند اما تفاوت عمل ماموپلاستی و لیفت سینه در اندازه سینه ها است. در عمل ماموپلاستی علاوه بر بالا کشیدن سینه ها بافت اضافی مانند چربی و پوست شل برداشته می‌شود و سایز سینه کاهش می‌یابد اما در لیفت سینه سایز سینه تغییری نمی‌کند و فقط به سمت بالا لیفت می‌شود.

لیفت سینه در کرج به چه هدفی انجام می‌شود؟

با افزایش سن، سینه‌ها دچار تغییراتی می‌شود. در واقع پوست سینه خاصیت ارتجاعی و استحکام خود را از دست می‌دهد. به‌طور کلی دلایل زیادی برای انجام لیفت سینه وجود دارد که این موارد به شرح زیر است:

 • بارداری

در دوران بارداری رباط‌هایی که سینه‌ها را نگه می‌دارند ممکن است با پر شیر و سنگین‌تر شدن سینه، کشیده شوند. چنین کشیدگی منجر به افتادگی سینه‌ها بعد از بارداری می‌شود. این افتادگی ربطی به شیر دادن یا ندادن کودک ندارد و صرفا بعد از باردار شدن اتفاق می‌افتد.

 • تغییرات وزن

تغییر در وزن شما می‌تواند منجر به کشیده شدن پوست سینه و از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. بعد از کشیده شدن پوست بازگشت به حالت اولیه ان بسیار دشوار و تا حدودی ناممکن است.

 • جاذبه زمین

با گذشت زمان جاذبه می‌تواند باعث کشیدگی و افتادگی سینه‌ها شود. با انجام دادن لیفت سینه می‌توان افتادگی را کاهش داد و قسمت نوک سینه و ناحیه تیره‌تر اطراف نوک سینه‌ها را بالا برد. 

در صورت نیاز، اندازه آرئول یا نوک سینه نیز تغییر می‌کند تا متناسب با سینه جدید شکل گرفته باشد. به‌طور کلی ممکن است لیفت سینه در این مواقع انجام شود:

 • سینه‌های شما آویزان شده‌اند، شکل و حجم خود را از دست داده‌اند.
 • نوک سینه‌ها به سمت پایین سینه قرار گرفته‌اند.
 • آرئول به دلیل کشیده شدن سینه نیز به سمت پایین کشیده شده‌اند.
 • یکی از سینه‌های شما پایین‌تر از سینه دیگری است.

عمل لیفت سینه برای چه کسانی مناسب نیست؟

ماستوپکسی برای همه افراد مناسب نیست. اگر تصمیم به بارداری دارید، باید لیفت سینه را در زمان دیگری انجام دهید. 

با انجام لیفت سینه و بارداری ممکن است سینه‌های شما مجدد کشیده شود و نتایج لیفت سینه را از بین ببرد.

شیردهی از دیگر مواردی است که مانع انجام لیفت سینه می‌شود. با این حال که منعی برای شیردهی پس از لیفت سینه وجود ندارد؛ اما، ممکن برخی از خانم‌ها شیر کافی برای شیردهی به فرزند خود ندارند.

به‌طور کلی لیفت سینه در کرج را می‌توان برای هر سینه با هر اندازه‌ای انجام داد، خانم‌هایی که سینه‌های آویزان و کوچکتری دارند، احتمالا نتایج را به‌صورت طولانی‌تر شاهد خواهند بود.

اما، سینه‌هایی که بزرگ‌تر و سنگین‌تر هستند، احتمال افتادگی مجدد آنها وجود دارد.

لیفت سینه در کرج

آیا لیفت سینه عوارض دارد؟

عمل لیفت سینه مانند عمل ابدومینوپلاستی در کرج، لیپوماتیک در کرج، لیپوساکشن در کرج و سایر جراحی ها دارای عوارض طبیعی است که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می‌کنیم:

_جای زخم

با این حال که جای زخم‌ها به‌صورت دائمی باقی می‌مانند اما، در عرض یک تا دو سال اسکار و آثار آنها بسیار کمرنگ تر می‌شود به صورتی که برای مشاهده ان باید بسیار دقت کرد.

_تغییر در حس نوک سینه

با این حال که در اغلب افراد حس سینه طی چند هفته برمی‌گردد اما، برخی ممکن است به صورت دائمی حس نوک سینه خود را به طور کامل از دست بدهند. معمولا حس جنسی تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد و کمتر کسی دچار این عارضه می‌شود.

_عدم تقارن در شکل و اندازه سینه‌ها

این حالت می‌تواند در فرایند بهبودی افراد رخ دهد. در صورتی که مراقبت های لازم به درستی انجام نگیرد و فرد فشار زیادی به سینه وارد کند ممکن است قرینه سازی سینه ها بهم بخورد و شکل سینه تغییر یابد.

_از دست دادن جزئی یا کل نوک سینه‌ها و آرئول

تنها در مواقع نادر، خونرسانی به نوک سینه یا آرئول (هاله پستان) در حین لیفت سینه قطع می‌شود. چنین حالتی می‌تواند به بافت سینه در ناحیه جراحی شده آسیب برساند و در نهایت منجر به از بین رفتن جزئی یا کلی نوک پستان یا هاله سینه شود.

_لیفت سینه و مشکل در شیردهی

با این حال که امکان شیردهی پس از لیفت سینه وجود دارد، برخی از خانم‌ها ممکن است شیر کافی نداشته باشند و غدد شیری طی این جراحی تحت تاثیر قرار گیرند.

در انتها لیفت سینه همانند هر جراحی بزرگ دیگری خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی را به همراه دارد. همچنین ممکن است واکنش آلرژیک به نوار جراحی یا سایر مواد مورد استفاده در حین یا بعد از عمل ایجاد شود. این نکته را به یاد داشته باشید که اگر این عمل توسط پزشک فوق تخصص جراحی پستان در کرج انجام شود، احتمال ابتلا به تمامی این عوارض به صفر می‌رسد.

چه افرادی کاندید عمل لیفت سینه هستند؟

این دسته از افراد کاندید و مناسب برای انجام عمل لیفت سینه هستند:

 • از نظر جسمی سالم هستید و وزن ثابتی دارید.
 • سیگار نمی‌کشید.
 • آویزان شدن سینه‌ها یا بدون حجم بودن آنها، منجر به آزار شما شده است.
 • سینه‌های شما حالتی صاف دارند یا آویزان هستند.
 • نوک سینه‌های شما افتاده و به سمت پایین قرار دارد.
 • نوک سینه و آرئول به سمت پایین سینه قرار دارند.
 • پوست کشیده شده و آرئول بزرگی دارید.
 • یک سینه پایین‌تر از سینه دیگری قرار دارد.
 • می‌خواهید شکل سینه های شما گرد شود.
 • هیچ دخانیاتی مصرف نکنند.

مزایا و معایب انجام جراحی لیفت سینه در کرج

هنگامی‌که افراد برای جراحی لیفت سینه در کرج اقدام می‌کنند باید محاسن و معایب آن‌ را با هم مقایسه کرده و سپس یک تصمیم گیری نهایی انجام دهند.

مزایای جراحی لیفت سینه :

1) عمل لیفت سینه باعث بهتر شدن ظاهر، برجستگی و قرینگی سینه‌ها می‌شود.

2) ظاهر سینه ها در انواع لباس بسیار زیبا تر می‌شود.

3) سینه های شما از حالت شل و افتادگی خارج می‌شود.

معایب جراحی لیفت سینه:

1)برش های این جراحی در زیر سینه پنهان می‌شود.

2) در صورت حاملگی یا نوسانات وزن پس از عمل، نتایج آن ممکن است کاملا تغییر کند.

3) سینه‌ها ممکن است به‌ مرور زمان در اثر جاذبه و روند پیری به ‌آرامی از حالت بالا کشیدن به افتادگی سینه تبدیل شوند.

نحوه آمادگی برای انجام جراحی لیفت سینه چگونه است؟

قبل از هرگونه اقدامی در خصوص این عمل زیبایی با پزشک صحبت کنید و تمام ابهامات خود را بر طرف نمایید. پزشک تمام موارد زیر را قبل از عمل لیفت سینه با شما چک می‌کند:

1.بررسی سابقه پزشکی

پزشک تمامی موارد سابقه پزشکی شما را مورد بررسی قرار خواهد داد. اگر سابقه سرطان سینه در خانواده دارید، حتما باید به پزشک اطلاع دهید که در صورت بروز این مشکل بعد از جراحی، نسبت به درمان سرطان سینه در کرج اقدام کنید. نتایج ماموگرافی یا بیوپسی سینه (نمونه برداری از پستان ها) را باید در اختیار پزشک قرار دهید. در خصوص هر دارویی که مصرف می‌کنید یا اخیرا مصرف کرده‌اید و همچنین هرگونه عمل جراحی که انجام داده‌اید، با پزشک صحبت کنید.

2.معاینه فیزیکی توسط پزشک جراح

پزشک برای انتخاب بهترین گزینه درمانی معاینه فیزیکی را انجام می‌دهد تا موقعیت نوک سینه و آرئول را بررسی کند. همچنین کیفیت پوست نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بهترین تکنیک جراحی لیفت سینه انتخاب شود. ممکن است بعد از معاینه فیزیکی اصلا پزشک انجام جراحی را تایید نکند بنابراین این مرحله بسیار مهم است و حتما باید انجام شود.

3.بازگو کردن انتظارات

توضیح دهید که چرا می‌خواهید این عمل زیبایی را انجام دهید و بعد از عمل انتظار دارید سینه هایتان در چه فرم و حالتی باشند.  باید در خصوص همه موارد از جمله خطرات و مزایای آن، جای زخم و تغییر در حس نوک سینه به خوبی آگاهی  داشته باشید.

4.انجام ماموگرافی

ممکن است پزشک شما یک ماموگرافی اولیه را قبل از عمل و یک ماموگرافی دیگر را چند ماه بعد از عمل توصیه و درخواست کند. این روش تشخیصی، به تیم پزشکی کمک می‌کند تا تغییرات در بافت سینه را ببیند و در صورت وجود داشتن هر گونه مشکلی سریعاً مداخله کنند.

5.ممنوعیت مصرف سیگار

مصرف سیگار جریان خون را در پوست کاهش می‌دهد و می‌تواند منجر به کُند شدن روند بهبودی و لخته شدن خون شود. در صورتی که سیگار مصرف می‌کنید، پزشک به شما توصیه می‌کند که قبل از جراحی، مصرف سیگار را به مدت یک ماه قبل از عمل کنار گذارید.

ماستوپکسی

6.ممنوعیت مصرف برخی داروها

احتمالا باید از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی و انعقادی و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید زیرا مصرف این داروها می‌تواند منجر به افزایش خونریزی شود.

7.کمک گرفتن در طول بهبودی

باید همراه شما فردی باشد تا شما را به خانه برساند و با شروع روند بهبودی در کنار شما بماند. علاوه بر این ممکن است به کسی نیاز داشته باشید که در انجام فعالیت‌های روزانه در طی دوران نقاهت بعد از عمل لیفت سینه به شما کمک کند.

8.داشتن وزن متعادل

اگر دچار افزایش وزن شده‌اید، باید با تغییر در رژیم غذایی یا انجام فعالیت‌های ورزشی، وزن خود را کاهش دهید. بعد از ثبات وزنی می‌تواند اقدام به انجام این جراحی کنید در غیر این صورت تا زمانی که وزنتان ثابت نشود پزشک تاییدیه جراحی را صادر نمی‌کند.

در طول عمل لیفت سینه در کرج

لیفت سینه را می‌توان در یک بیمارستان یا مرکز جراحی به صورت سرپایی انجام داد. گاهی اوقات به جای بیهوشی از آرام‌بخش و بی حسی موضعی استفاده می‌کنند که انتخاب هر روش بستگی به نظر پزشک و شرایط بیمار دارد.

تکنیک‌های مورد استفاده برای برداشتن پوست اضافه سینه و تغییر شکل سینه متفاوت است. ممکن است برش‌ها به این صورت باشد:

 • اطراف آرئول‌ها (هاله پستان)- ناحیه تیره‌تر اطراف نوک سینه‌ها
 • برشی از آرئول تا چین‌های سینه
 • به صورت افقی در امتداد چین سینه

ممکن است پزشک بخیه‌هایی در عمق سینه بزند تا بافت سینه را تغییر دهد و در صورت لزوم اندازه آرئول را کاهش دهد. سپس پوست سینه را برداشته و نوک سینه‌ به قسمت‌های بالاتری منتقل می‌شود. پزشک پوست سینه را به یکدیگر متصل می‌کند و برش‌ها را با بخیه، نوار یا چسب‌های جراحی می‌بندد. این روش معمولا دو تا سه ساعت طول می‌کشد و می‌توانید همان روز بدون نیاز به بستری شدن به خانه باز گردید.

پس از عمل لیفت سینه در کرج

پس از عمل، سینه‌های شما احتمالا با گاز و یک سوتین مخصوص پوشانده می‌شود. ممکن است لوله‌های کوچکی در محل برش سینه‌ها قرار داده شود تا خون یا مایع اضافی از سینه تخلیه شود. اما چندین ساعت بعد از عمل این لوله هاب رداشته خواهند شد.

سینه‌های شما حدود دو هفته متورم و کبود می‌شود و در اطراف برش‌ها درد دارید که برش ها به مدت چند ماه به رنگ قرمز یا صورتی خواهند بود. همچنین ممکن است بی حسی در نوک سینه‌ها، آرئول و پوست سینه تا شش هفته ادامه داشته باشد. در چند روز اول پس از لیفت سینه طبق توصیه پزشک از داروهای مسکن مصرف کنید.

همچنین باید از فعالیت‌هایی مانند زور زدن، خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. باید به پشت به صورت طاق باز بخوابید تا فشار به سینه‌های شما وارد نشود. حدود یک تا دو هفته پس از عمل لیفت سینه از فعالیت جنسی خودداری کنید تا به محل برش ها فشاری وارد نشود. از پزشک خود سوال کنید که چه زمانی پس از لیفت سینه می‌توانید فعالیت‌های روزانه مانند شستن موها، دوش گرفتن یا حمام کردن را انجام دهید.

آمادگی لیفت سینه

مراقبت‌های بعد از لیفت سینه در کرج

دورا نقاهت بعد از عمل لیفت سینه در کرج به مدت یک هفته الی 10 روز می‌باشد و بعد از آن فرد می‌تواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد. حتما به مراقبت‌های بعد از لیفت سینه باید توجه لازم را داشته باشید تا هر چه سریع تر بهبود یابید. در ادامه به برخی نکات مراقبت های بعد از لیفت سینه 

 • باید سوتین‌های مخصوص بعد از جراحی را استفاده کنید و تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده، استفاده از آن را قطع نکنید. استفاده از این سوتین‌ها، فشار ملایمی به سینه‌ها وارد می‌کند تا میزان تورم به حداقل برسد.
 • بعد از جراحی به مدت 10 روز انجام فعالیت های سنگین ممنوع است.
 • برش‌ها را طبق دستور پزشک تمیز و خشک کنید. ممکن است اجازه دوش گرفتن نداشته باشید و مجبور باشید با استفاده از اسفنج خود را تمیز کنید تا برش‌های سینه خشک باقی بماند.
 • اگر شاغل هستید برای طی کردن روند بهبود باید تا زمانی که نیاز است، مرخصی بگیرید.
 • داروهایی که پزشک برایتان تجویز کرده است را مرتب استفاده کنید تا به درستی اثر کند.
 • به محض بهبودی می‌توانید پیاده‌روی آهسته و کوتاهی داشته باشید. با پیاده‌روی، خطر لخته شدن خون کاهش می‌یابد و در کاهش تورم بسیار موثر است.
 • برای کاهش تورم، مصرف نمک را محدود کنید و بدن خود را هیدراته نگه دارید. هیدراته نگه داشتن بدن برای بالا بردن سطح انرژی و جلوگیری از یبوست بعد از جراحی مهم است.
 • در خصوص بهبودی جای زخم از پزشک سوال کنید، ممکن است تکنیک‌هایی را برای ماساژ دادن در نظر بگیرند که به تسریع روند بهبود کمک می‌کند.

هزینه لیفت سینه در کرج

هزینه عمل جراحی لیفت سینه در کرج مانند عمل ماموپلاستی دارای هزینه های متفاوتی است. هزینه‌ای که بابت لیفت سینه در کرج از شما دریافت می‌شود، به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت که به شرح زیر است:

 • مهارت و تجربه پزشک
 • هزینه کلینیک
 • شهر انتخابی مثل تهران یا کرج
 • داروهای مصرفی طی جراحی
 • آزمایش‌های مورد نیاز
 • هزینه بیهوشی
 • دستمزد جراح

هزینه لیفت سینه

نتایج لیفت سینه در کرج

شما نتیجه اولیه این عمل زیبایی را بلافاصله بعد از جراحی می‌توانید مشاهده کنید؛ اما ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتیجه نهایی مشخص شود. نتایج لیفت سینه ممکن است دائمی نباشد، گاهی برخی از افراد مجدد به لیفت سینه نیاز دارند. در صورتی که وزن ثابتی داشته باشید، نتایج به‌صورت طولانی‌تر باقی خواهد ماند.

انتظارات معقول از نتایج لیفت سینه در کرج

بعد از انجام عمل لیفت سینه در کرج ممکن است کبودی و ورم روی سینه ها ایجاد شود که کبودی ها و آثار زخم بعد از جراحی لیفت سینه در کرج، معمولاً تا 20 روز باقی می‌مانند درنتیجه نباید انتظار داشت که پس از لیفت سینه هیچ تورم و دردی احساس نکنید. دکتر جراح ممکن است در برخی اشخاص لیفت سینه در کرج و پروتز سینه در کرج را به شکل هم‌زمان انجام دهد تا بهترین نتیجه ممکن را به عمل آورد. اما کاملا بستگی به شرایط سینه و بدنی فرد دارد. بعد از جراحی لیفت سینه پستان ها علاوه بر سفتی، خوش فرم تر هم خواهند شد. افراد نباید بعد از عمل لیفت سینه به مدت شش ماه اقدام به بارداری کنند. دکتر بلال دلشاد متخصص جراحی پلاستیک و فلوشیپ پستان، توصیه میکند که بانوان بارداری خود را به مدت 6 ماه الی یک سال به تعویق بیاندازند. همچنین نباید انتظار داشته باشید که پس از لیفت سینه هیچ نوع دردی نداشته باشید، زیرا بروز کمی درد پس از لیفت سینه امری کاملا طبیعی است. با مصرف مسکن‌ها و داروهایی که پزشک تجویز کرده است می‌توان درد پس از لیفت سینه راکنترل کرد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • مریم
  هزینه لیفت سینه میفرمایید
  • اپراتور سایت

   برای اطلاع از هزینه بهتر است به صورت حضوری نزد دکتر بلال دلشاد نوبت رزرو نمایید.

تماس بگیرید