X
اینستاگرام دکتر دلشاد

ماموپلاستی بعد از عمل چاقی

09057734032 نوبت دهی
ماموپلاستی بعد از عمل چاقی

در سال های اخیر کاهش وزن با استفاده از جراحی هایی نظیر اسلیو معده افزایش یافته است.
افرادی که کاهش وزن را از طریق انجام عمل های جراحی مختلف تجربه می کنند، از ظاهر نهایی سینه های خود ناراضی خواهند بود.
یکی از اصلی ترین راهکارها برای رفع افتادگی سینه، انجام عمل ماموپلاستی بعد از عمل چاقی است.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

چرا بعد از عمل ماموپلاستی جراحی چاقی انجام می‌شود؟

در زمان انجام جراحی کوچک کردن سینه، مقدار مشخصی از بافت سینه که شامل بافت غددی و بافت چربی می‌شود، برداشته می شود. در قسمت زیر هاله سینه بافت غددی حفظ می‌شود تا خونرسانی و عصب دهی به نوک و هاله سینه حفظ شود و در بسیاری از موارد شیردهی دچار مشکل نشود.

علل بزرگ شدن مجدد سینه ها بعد ماموپلاستی

 • حاملگی

در دوران حاملگی فرد چندین کیلو وزن اضافه می‌کند. قسمتی از این چربی در سینه ها ذخیره خواهد شد. علاوه بر این دو مورد دیگر مانند هورمون دوره بارداری و هورمون های غدد سینه باعث افزایش سایز سینه تا دو سایز خواهد شد. بنابراین افرادی که برای انجام عمل ماموپلاستی داوطلب می‌شوند به آن ها توصیه می‌شود دوران بارداری و شیردهی خود را گذرانده و سپس اقدام به انجام این جراحی نمایند.

 • افزایش وزن و چاقی

چاقی از دیگر عواملی است که باعث تجمع چربی در داخل سینه می شود. ممکن است علاوه بر این که سینه بزرگ می‌شود شکل و مدل قرینه سازی آن نیز دچار تغییر شود زیرا چربی به صورت یکنواخت پخش نمی‌شود.

 • تغییرات هورمونی

در دوران یائسگی، بارداری، عادت ماهیانه و... تغییرات در هورمون های زنانه می تواند باعث بزرگ شدن سینه ها شود. همچنین مصرف داروهای هورمونی بسیار در این زمینه تاثیر گذار است.

پیشگیری از افزایش سایز سینه بعد ماموپلاستی

 • کنترل وزن و جلوگیری از چاقی
 • ایجاد تعادل در هورمون های زنانه
 • تغذیه خوب
 • کاهش استرس
 • خواب کافی
 • فعالیت بدنی مناسب
 • انجام جراحی ماموپلاستی بعد از اتمام زایمان های پیش رو

چرا جراحی ماموپلاستی بعد از عمل چاقی لازم است؟

افرادی که از طریق روش های لاغری متعدد اقدام به کاهش وزن می‌کنند عمدتاً بعد از گذشت یک مدت زمان کوتاه از ظاهر سینه های خود راضی نخواهند بود. افتادگی سینه ها، متمایل شدن نوک سینه ها به سمت پایین (پتوز سینه)، خالی شدن بالای سینه و بد شکلی در نوک سینه ها از جمله مواردی است که بعد از انجام عمل های جراحی به منظور لاغری پدیدار می‌شوند. انجام ماموپلاستی افزایشی با پروتز سینه، ماموپلاستی کاهشی، لیفت سینه یا ماستوپکسی بعد از عمل چاقی، می تواند به خوبی این مشکلات ظاهری را رفع نماید.

انواع مختلف عمل ماموپلاستی بعد از عمل چاقی

 • ماموپلاستی کاهشی یا کوچک کردن سینه
 • ماموپلاستی افزایشی یا استفاده از پروتز پستان
 • ماموپلاستی ترمیمی (افراد مبتلا به سرطان سینه به منظور انجام بازسازی سینه)

برخی افراد همچنان بعد از کاهش وزن دارای سینه های بزرگ هستند که توصیه می‌شود این افراد ماموپلاستی کاهشی انجام دهند. ماموپلاستی افزایشی هم مخصوص بانوانی است که کاهش وزن باعث کم شدن بافت سینه ها شده و از اندازه کوچک سینه های خود راضی نیستند.
همچنین در بسیاری از موارد عمل ماموپلاستی و لیفت سینه باید به صورت همزمان انجام شود تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

بهتر است عمل ماموپلاستی بعد یا قبل از عمل چاقی انجام گیرد؟

افرادی که از ظاهر سینه های خود راضی نیستند و دارای اضافه وزن نیز هستند بهتر است ابتدا برای مشاوره نزد یک جراح فوق تخصص بروند و سپس اقدام به انجام جراحی نمایند. برخی پزشکان توصیه می‌کنند که قبل از انجام جراحی ماموپلاستی ابتدا به یک وزن ثابت و ایده‌آل برسید و سپس اقدام به انجام جراحی ماموپلاستی نمایید.

در صورت تمایل برای دریافت مشاوره نزد دکتر بلال دلشاد می‌توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید