X
اینستاگرام دکتر دلشاد

علت افتادگی سینه چیست و چه درمانی دارد

09057734032 نوبت دهی
علت افتادگی سینه چیست و چه درمانی دارد؟

معمولا بسیاری از خانم‌ها پس از گذشت مدتی دچار افتادگی سینه می‌شوند. افتادگی سینه، یکی از مشکلات رایج است. ساختار سینه از چربی و بافت تشکیل شده است.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

معمولا بسیاری از خانم‌ها پس از گذشت مدتی دچار افتادگی سینه می‌شوند. افتادگی سینه، از مشکلات رایج خانم‌هاست. ساختار سینه از چربی و بافت تشکیل شده است.

در صورتی که سینه‌ها کشیده شوند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهند، افتادگی رخ خواهد داد. دلایل مختلفی می‌تواند در ایجاد افتادگی سینه تاثیر گذار باشد. این عارضه می‌تواند به دلیل سبک زندگی یا به دلایل ارثی ایجاد شود.

در ادامه دلایلی که منجر به افتادگی سینه می‌شود را در ادامه به طور کامل ذکر خواهیم کرد.

وضعیت بدنی نامناسب، یکی از دلیل افتادگی سینه

اگر حالت بدنی خمیده داشته باشید، به دلیل کشش گرانشی روند افتادگی سینه تسریع می‌شود. استفاده از لباس زیر مناسب می‌تواند از این عارضه جلوگیری کند.

ماهیچه‌ها و رباط‌ها به دلیل وضعیت بدنی نامناسب شل می‌شوند و منجر به افتادگی سینه‌ها خواهند شد. وضعیت صحیح بدن به ویژه زمانی که در حالت نشسته قرار دارید، جهت جلوگیری از افتادگی سینه بسیار مهم است.

یکی از راهکارهای درمان افتادگی سینه،‌ انجام عمل لیفت سینه در کرج است.

مصرف سیگار

کلاژن از مهم‌ترین پروتئین‌های بدن است و خاصیت ارتجاعی پوست را فراهم می‌کند. ذخایر کلاژن با افزایش سن کاهش می‌یابد. زمانی که سیگار می‌کشید روند تخریب سریع‌تر می‌شود و در نهایت خیلی زود دچار افتادگی سینه می‌شوید.

در نهایت باید برای شروع اقدامات درمانی از مصرف سیگار خودداری کنید.

افتادگی سینه به دلیل شیردهی

عدم فعالیت ورزشی

اکثر خانم‌ها تمرینات بالاتنه را انجام نمی‌دهند و به همین جهت قدرت کافی در این قسمت وجود ندارد. در صورتی که تمرینات کافی در بالاتنه خود نداشته باشید، پس از مدتی متوجه افتادگی سینه‌های خود خواهید شد.

بافت سینه باید استحکام کافی داشته باشند. برای اینکه در قسمت بالاتنه خود قدرت کافی و استحکام داشته باشید، باید حداقل دو بار در هفته ورزش کنید. ورزش‌هایی مانند پرس قفسه سینه و پلانک را انجام دهید.

کاهش وزن سریع

بافت سینه چربی زیادی دارد و با کاهش وزن سریع، اندازه و شکل ظاهری سینه دچار تغییرات زیاد می‌شود. در واقع پس از کاهش وزن، پوست اضافی سینه دچار افتادگی می‌شود.

در این مواقع سینه‌ها به دلیل از دست دادن کلاژن، حالتی آویزان پیدا می‌کنند.

ژنتیک

ژنتیک نقش بسیار مهمی‌ در قدرت رباط‌ها دارد. در صورتی که هر یک از افراد خانواده شما قدرت پایینی در این قسمت از بافت داشته باشند، شما نیز به احتمال زیاد دچار افتادگی سینه خواهید شد.

شیردهی

پس از شیردهی، سلول‌های چربی کوچک شده و به همین جهت باعث افتادگی سینه می‌شود. توصیه می‌شود خانم‌ها در دوران قبل و بعد از شیردهی به ورزش کردن ادامه دهند تا از اینگونه عوارض جلوگیری شود.

راهکارهایی برای جلوگیری از افتادگی سینه

رعایت برخی از نکات به جلوگیری از این عارضه کمک می‌کند که این موارد به شرح زیر است:

  • باید وزن متعادلی داشته باشید.
  • از سوتین استاندارد و مناسب استفاده کنید.
  • از مصرف سیگار خودداری کنید.

افتادگی سینه چه درمانی دارد؟

گزینه‌های درمانی متفاوتی وجود دارد که بهبود سینه‌های شما کمک می‌کند. در ادامه موارد موثر را برای شما ذکر خواهیم کرد:

عمل جراحی

گزینه‌های جراحی زیبایی زیادی وجود دارد که می‌توانید توسط متخصص پستان انجام دهید که این موارد به شرح زیر است:

علت افتادگی سینه

درمان‌های خانگی

برخی از اقدامات تهاجمی و غیر جراحی می‌تواند به رفع افتادگی سینه کمک کند. برخی از تمریناتی که به تقویت این قسمت از بدن کمک می‌کند، تمریناتی از جمله پلانک و پرس سینه گزینه‌های مناسبی هستند.

استفاده از لباس زیر مناسب نیز می‌تواند به بهبود ظاهر سینه نیز کمک کند، با این حال شواهد قطعی در این باره وجود ندارد. علاوه بر این، افزایش وزن در ایجاد افتادگی سینه موثر است، کاهش وزن با داشتن رژیم غذایی مناسب می‌تواند ظاهر سینه‌های شما را بهبود ببخشد.

مواردی مانند تمرینات عضلانی و تمرینات هوازی نیز می‌تواند به افراد برای داشتن وزن مناسب کمک کند.

کلام آخر

افتادگی سینه به دلایل مختلفی ایجاد می‌شود، از جمله این موارد می‌توان به شیردهی، عدم استفاده از سوتین مناسب و… اشاره کرد.

موارد دیگری مانند بارداری طبیعی، مصرف سیگار و تغییرات هورمونی از موارد اصلی در ایجاد عوارضی مانند افتادگی سینه هستند. همانطور که گفتیم راهکارهای زیادی برای درمان وجود دارد که از عوامل اصلی می‌توان به لیفت سینه اشاره کرد.

این عمل حتما باید توسط فوق تخصص جراحی پستان در کرج که تجربه کافی در این زمینه دارد، انجام گیرد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید