X
اینستاگرام دکتر دلشاد
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

تغییر حس نوک سینه پس از پروتز

09057734032 نوبت دهی
تغییر حس نوک سینه پس از پروتز

بسیاری از افراد که قصد انجام عمل پروتز را دارند، نگران تغییر حس نوک سینه پس از پروتز هستند. همانطور که می‌دانید عمل پروتز سینه ظاهر سینه‌های شما را تغییر می‌دهد و سینه‌های بزرگ و خوش فرمی خواهید داشت.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

بسیاری از افراد که قصد انجام عمل پروتز را دارند، نگران تغییر حس نوک سینه پس از پروتز هستند. همانطور که می‌دانید عمل پروتز سینه ظاهر سینه‌های شما را تغییر می‌دهد و سینه‌های بزرگ و خوش فرمی خواهید داشت.

مسئله‌ای که وجود دارد این است که بعضی از خانم‌ها تغییر حس نوک سینه پس از پروتز را تجربه می‌کنند که خوشبختانه موقتی است و جای نگرانی ندارد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که هر عمل مرتبط با پستان اعم از زیبایی و درمانی را باید توسط متخصص پستان انجام دهید تا دچار عارضه جدی از جمله تغییر حس نوک سینه پس از جراحی نشوید.

آیا تغییر حس نوک سینه پس از پروتز دائمی است

خوشبختانه باید بگوییم اگر چنین حالتی را پس از جراحی پروتز احساس می‌کنید، موقتی است و تنها طی کوتاه مدت رخ می‌دهد. تغییرات دائمی بسیار نادر است، در نتیجه نگران این مسئله نباشید.

پروتز سینه

چرا عمل بزرگ کردن سینه باعث تغییر حس نوک سینه می‌شود

تغییر حس نوک سینه پس از پروتز بسیار رایج است و این تنها شما نیستید که چنین حالتی را تجربه می‌کنید. پروتزهایی که در سینه قرار می‌دهند، باعث کشش اعصاب می‌شود که طبیعتا منجر به تغییر احساس در نوک سینه خواهد شد.

معمولا چنین تغییراتی طی چند ماه و تطبیق بدن با بافت پروتز برطرف خواهد شد. هرچه پروتز بزرگ‌تر باشد، تغییرات بیشتری را احساس خواهید کرد.

میزان تغییر حس نوک سینه بعد از پروتز چقدر شایع است

معمولا بلافاصله پس از جراحی، حس سینه تغییر می‌کند. ممکن است برخی حساسیت بیشتر یا برخی دیگر کمتر از حالت نرمال حس در سینه داشته باشند.

انتظار می‌رود که چنین تغییراتی برطرف شود و احساس سینه به حالت عادی بازگردد. اگر فردی بی حسی داشته باشد، ممکن است طی ۱ تا ۲ سال طول بکشد تا احساس سینه به‌طور کامل بازگردد.

معمولا دیده نشده افراد به‌طور دائمی‌ دچار تغییراتی در حس نوک سینه پس از پروتز شوند. بی حسی دائمی معمولا در کمتر از ۵ درصد از افراد رخ می‌دهد. 

اگر عمل خود را به دستان متخصص پستان با مهارت و باتجربه بسپارید، دچار چنین مشکلاتی نخواهید شد.

چرا تنها برخی از افراد دچار تغییر حس نوک سینه پس از پروتز می‌شوند

نتیجه مشاهدات اینگونه بوده است که همه افراد دچار چنین عارضه‌ای پس از پروتز نمی‌شود و تنها در برخی از افراد بی حسی نوک سینه ایجاد خواهد شد.

چنین حالتی می‌تواند به دلیل سایز بزرگ پروتز و سینه‌های بسیار کوچک باشد. این افراد نسبت به سایرین بیشتر در معرض تغییر حس نوک سینه قرار دارند.

زمانی که نگاهی به آناتومی نوک سینه می‌اندازیم، این حالت منطقی به نظر می‌رسد. اعصاب نوک سینه از زیر دنده‌ها خارج می‌شود و سپس باید از ماهیچه‌ها و غده سینه عبور کند تا به نوک سینه‌ها برسد.

هرچه این اعصاب به کشش بیشتری نیاز داشته باشند (به‌طور مثال فضایی مانند قرار دادن پروتز بزرگ در سینه کوچک) عملکرد اعصاب دچار مشکل می‌شود.

پزشک با توجه به اندازه سینه‌ای که دارید به شما کمک می‌کند تا بهترین سایز سینه با فرم مناسبی را داشته باشید.

تغییر حس سینه بعد از پروتز

عوامل موثر در تغییر حس نوک سینه پس از پروتز

عواملی که می‌تواند در تغییرات حس نوک سینه تاثیرگذار باشد به شرح زیر است:

اندازه پروتز 

وجود یک پروتز بزرگ در سینه ممکن است به‌طور موقت اعصاب مرتبط به حس نوک سینه را کش دهد.

برش سینه

بیشتر برش‌هایی که طی عمل برای بیمار زده می‌شود در امتداد چین سینه، اطراف آرئول و گاهی در ناحیه زیر بغل است. برش‌هایی که اطراف آرئول زده می‌شود، به احتمال زیاد تغییراتی در حس نوک پستان ایجاد می‌کند.

قرار دادن پروتز در سینه

پروتزی که در پشت عضله سینه قرار می‌گیرد، کمتر منجر به تغییر حس نوک سینه پس از پروتز می‌شود. این مورد رایج‌ترین روشی است که برای انجام این عمل زیبایی در نظر گرفته می‌شود.

آیا لیفت دچار بی حسی در نوک سینه می‌شود

دیگر عمل زیبایی که ممکن است همراه با پروتز برای خانم‌ها بسته به نیازشان انجام گیرد، لیفت سینه یا ماستوپکسی است.

در این عمل سینه‌های افتاده به بالا کشیده می‌شوند تا ظاهری خوش‌فرم و زیبا داشته باشد. در خصوص تغییر حس نوک سینه پس از این عمل نیز باید بگوییم که در همه موارد چنین حالتی موقتی است و طی ۶ تا ۸ هفته پس از لیفت برطرف می‌شود.

دلیل ایجاد چنین عارضه‌ای مختل شدن جریان عصبی در نوک سینه حین عمل است. همانطور که عصب در حال رشد و ترمیم است، سیگنال‌های خاصی از جمله خارش، سوزن سوزن شدن و درد تیرکشنده را ایجاد می‌کند.

با وجود اینکه برخی از افراد کاهش حس را تجربه می‌کنند؛ اما برخی دیگر افزایش حس در نوک سینه را گزارش می‌دهند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید