آیا بارداری بعد از ماموپلاستی امکان پذیر است

بارداری بعد از ماموپلاستی

در خصوص بارداری بعد از ماموپلاستی سوالات زیادی از سوی خانم‌ها مطرح شده است که در ادامه این مقاله به تمامی موارد می‌پردازیم.

افرادی که سینه‌های بزرگی دارند، معمولا دچار عوارضی از جمله درد گردن و شانه می‌شوند، در این مواقع پیشنهاد پزشک به این دسته از افراد انجام جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی در کرج است.

خانم‌هایی که قصد دارند در آینده پس از این عمل باردار شوند، سوالات زیادی برای آنها پیش می‌آید که پس از چه مدت می‌توان باردار شد؟ آیا بارداری در نتیجه عمل تاثیر می‌گذارد، آیا امکان شیردهی وجود دارد؟ و بسیاری از سوالات این چنینی از پزشک پرسیده می‌شود.

باید به این نکته توجه داشته باشید که نیاز و تغییرات هر بیمار با فرد دیگری متفاوت است، به‌طور مثال بهترین زمان بارداری بعد از ماموپلاستی برای فردی با فرد دیگر تفاوت دارد.

بهترین زمان بارداری بعد از ماموپلاستی

از آنجایی که بارداری باعث تغییرات زیادی در بدن می‌شود، بهتر است که حداقل سه ماه پس از انجام این جراحی زیبایی صبر کرده و سپس اقدام به بارداری کنید.

طی این مدت امکان بهبودی برش‌های داخلی و خارجی سینه بالاست و احتمال ایجاد هرگونه عوارض نیز به حداقل می‌رسد. با این حال بهتر است با پزشک فوق تخصص جراحی پستان در کرج مشورت داشته باشید.

آیا بارداری بعد از ماموپلاستی منجر به تغییر سینه می‌شود

طی بارداری، هورمون‌ها تغییرات زیادی دارند و منجر به رشد سینه می‌شود. چنین نوساناتی موقتی هستند و مجدد اندازه سینه‌های قبل از بارداری که جراحی شده است را خواهید داشت. با این حال امکان اینکه تغییرات کمی پس از بارداری باقی بماند، وجود دارد.

ماموپلاستی و بارداری

آیا بارداری بعد از ماموپلاستی، منجر به تغییر نتایج می‌شود

عوامل فردی و ژنتیکی مانند خاصیت ارتجاعی پوست بر افتادگی سینه پس از بارداری تاثیر می‌گذارد. اگر چه نمی‌توان با قاطعیت در خصوص اثرات بارداری و زایمان بر سینه‌های بیمار بگوییم؛ اما بسیاری از خانم‌ها از نتایج جراحی خود پس از زایمان کاملا رضایت دارند.

برای افرادی که تغییرات سینه را تجربه می‌کنند و قصد اصلاح آنها را دارد، جراحی لیفت سینه در کرج می‌تواند بهترین گزینه برای این دسته از افراد باشد. 

تغییر بافت و اندازه سینه به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 • اندازه سینه بعد از جراحی
 • تکنیک‌های مورد استفاده برای جراحی
 • سطح هورمون در بارداری و پس از آن
 • اندازه سینه قبل و پس از بارداری
 • خاصیت ارتجاعی پوست
 • یک دست بودن رباط‌های کوپر
 • ژنتیک

آیا امکان شیردهی بعد از ماموپلاستی وجود دارد

مسئله‌ای که پس از بارداری بعد از ماموپلاستی مطرح می‌شود، شیردهی است. فوق تخصص جراحی پستان در حین جراحی کوچک کردن سینه، برشی به بافت یا غدد سینه مربوط به شیردهی نمی‌زند، به همین جهت مانع شیردهی یا اختلال در آن نخواهد شد.

بسیاری از خانم‌ها پس از انجام این عمل می‌توانند به راحتی همانند دیگر خانم‌ها شیردهی داشته باشند و همچنان نتایج پس از عمل بدون هیچ تغییری باقی بماند.

این نکته را در نظر داشته باشید که امکان شیردهی شما به مهارت پزشک بستگی خواهد داشت. در نتیجه بهتر است این جراحی را به دست افرادی بسپارید که تجربه و مهارت کافی در این زمینه داشته باشد.

شیردهی با ماموپلاستی

بیشتر بخوانید: شیردهی بعد از پروتز سینه

قبل از بارداری بعد از ماموپلاستی به این موارد دقت داشته باشید:

 • این عمل جراحی که انجام می‌دهید گاهی شیردهی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به همین جهت از پزشک خود بخواهید که در صورت امکان جراحی را طوری انجام دهد که مانع شیردهی شما نشود.
 • اگر نوک سینه در حین جراحی برداشته شود و مجدد به قسمت بازسازی شده پیوند بزنند، ممکن است شیردهی به دلیل آسیب احتمالی به اعصاب یا مجاری شیر محدود شود.
 • اغلب خانم‌هایی که نوک سینه و آرئول سالمی دارند، می‌توانند به نوزاد خود شیر دهند. در صورتی که در شیردهی مشکل داشته باشید، تعدادی از مکمل‌ها و روش‌هایی برای افزایش شیر برای مادر در نظر گرفته می‌شود.
 • خانم‌هایی که قبل از این عمل شیردهی داشتند، نسبت به خانم‌هایی که سابقه شیردهی نداشتند شانس بیشتری برای شیردهی بهتر خواهند داشت.
 • اگر مشکلاتی مرتبط با شیردهی ایجاد شود، ممکن است علت آن را بارداری بعد از ماموپلاستی بدانید؛ اما به این نکته توجه داشته باشید که بسیاری از افراد که حتی عمل جراحی سینه را انجام نداده‌اند نیز به دلایل مختلف دیگری در شیردهی مشکل دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mobile-navمشاوره رایگان خدمات
09368329595