X
اینستاگرام دکتر دلشاد

آشنایی با انواع پروتز برای سینه

09057734032 نوبت دهی
آشنایی با انواع پروتز برای سینه

همانطور که می‌دانید انواع پروتز برای سینه بسیار است که هر یک با هم تفاوت قابل توجهی دارند، به همین جهت مهم است نوعی را برای خود انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

همانطور که می‌دانید انواع پروتز برای سینه بسیار است که هر یک با هم تفاوت قابل توجهی دارند، به همین جهت مهم است نوعی را برای خود انتخاب کنید که مناسب شما باشد.

بسیاری از افراد قبل از انجام عمل پروتز سینه در کرج تمایل دارند با توجه به اندازه سینه خود با جراح پستان در خصوص بهترین نوع پروتز مشورت داشته باشند.

گزینه‌های مختلفی بر اساس وزن، جنس و… وجود دارد که پزشک با توجه به شرایط هر فرد بهترین نوع را پیشنهاد می‌دهد. در ادامه شما را با انواع پروتز برای سینه آشنا خواهیم کرد تا در نهایت بهترین نوع را با مشورت پزشک انتخاب کنید.

بررسی انواع پروتز برای سینه

همانطور که گفتیم پروتز در انواع مختلفی بر اساس نیاز هر فرد طراحی شده است تا بهترین انتخاب را برای خوش فرم‌تر شدن سینه داشته باشید. در ادامه شما را با انواع پروتز برای سینه آشنا خواهیم کرد.

پروتز سالین

پروتز نمکی یا سالین، با آب نمک استریل پر می‌شود. اگر از این مدل پروتز نشتی داشته باشید، در بدن جذب می‌شود و به‌طور طبیعی توسط بدن دفع خواهد شد.

پروتزهای سینه سالین یا نمکی شکل، استحکام و بافت یکنواختی را در سینه ایجاد می‌کند و برای خانم‌های ۱۸ سال یا بالاتر مورد تایید FDA قرار گرفته است.

ساختار پروتز سالین

ساختار پروتز سالین به این صورت است که با آب نمک استریل پر می‌شود و همچنین دارای ساختار داخلی هستند که هدف از این ساختار، طبیعی نشان داده شدن سینه است.

پروتز سینه در کرج

پروتز سیلیکونی یکی از انواع پروتز برای سینه

پروتز سیلیکونی با ژل سیلیکونی پر می‌شود. ژل کمی بیشتر شبیه بافت طبیعی سینه است. در صورتی که این مدل نشتی داشته باشد، ممکن است ژل درون پروتز باقی بماند.

اگر پروتز سیلیکونی نشتی داشته باشد برخلاف نوع سالین، توسط بدن جذب نمی‌شود و در جای خود باقی می‌ماند. اگر این نوع پروتز را برای بزرگ کردن سینه‌های خود انتخاب کرده‌اید، توصیه ما به شما این است که به‌طور منظم به پزشک برای بررسی سینه‌های مراجعه کنید.

با انجام سونوگرافی یا MRI می‌توان وضعیت پروتز را مورد بررسی قرار داد. این نوع پروتز سیلیکونی برای بزرگ کردن سینه در خانم‌های ۲۲ ساله یا بالاتر مورد تایید FDA است.

پروتز سینه گامی بیر

پروتزهایی که فرم ثابتی دارند به عنوان پروتز گامی بیر شناخته می‌شوند. حتی زمانی که این مدل پروتز پاره می‌شود، شکل خود را حفظ می‌کند.

قوام ژل سیلیکون داخل این مدل پروتز ضخیم‌تر از پروتزهای سیلیکونی قدیمی است. همچنین این مدل محکم‌تر از پروتزهای قدیمی است. پروتزهای گامی بیر در قسمت پایین حالت برجسته‌تری دارد و به سمت بالا مخروطی شکل است.

در صورتی که این مدل، چرخشی در سینه داشته باشد، متوجه ظاهری غیر طبیعی از سینه می‌شوید که قطعا نیاز به اصلاح این نوع پروتز خواهید داشت. علاوه بر این قرار دادن این مدل پروتز نیاز به برش طولانی‌تر خواهد داشت.

پروتز گرد از دیگر انواع پروتز برای سینه

این مدل پروتز از آنجایی که فرم گردی دارد، سینه را پرتر نشان می‌دهد. همچنین به دلیل گردن بودن آن اگر چرخشی در سینه داشته باشد، متوجه هیچ تغییری از لحاظ فرم و شکل ظاهری آن نخواهید شد.

پروتز اسموت

پروتزهای اسموت حالت نرم‌تری را به سینه می‌دهد؛ اما نکته‌ای که در رابطه با این مدل وجود دارد این است که گاهی حالت موجی قابل لمسی یا قابل مشاهده‌ای را در زیر پوست سینه ایجاد می‌کند.

پروتز تکسچر

این مدل پروتز با مدل بافت زبر، برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های ریزی که دارد به پروتز کمک می‌کند تا در جای خود بماند و همچنین کمتر در سینه حرکت داشته باشد یا تغییر کند.

استفاده از این مدل پروتز مزایایی را به همراه دارد که یکی از این موارد جلوگیری از ایجاد انقباض کپسولی در پروتز است.

 

متخصص پستان

کلام آخر

با توجه به توضیحاتی که در خصوص انواع پروتز برای سینه به شما داده‌ایم شاید یک مورد را با توجه به ویژگی که دارد برای خود انتخاب کرده باشید؛ اما مسئله‌ای که وجود دارد پزشک متخصص پستان باید بر اساس بافت سینه و اندازه سینه شما بهترین مورد را انتخاب کند تا در آینده دچار هیچ مشکلی نشوید.

در نهایت باید انتخاب خود را با پزشک در میان بگذارید تا در صورت تایید او نوع مناسبی برای خوش فرم‌تر شدن سینه‌های خود انتخاب کنید.

در صورتی که در انتخاب پزشک خود برای این عمل زیبایی نهایت دقت را داشته باشید و عمل خود را به دست فردی با مهارت و با تجربه بسپارید، قطعا بهترین انتخاب بدون هیچ عوارضی را تجربه خواهید کرد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید