X
اینستاگرام دکتر دلشاد

سینه‌های بزرگ و کمردرد در خانم‌ها

09057734032 نوبت دهی
سینه‌های بزرگ و کمردرد در خانم‌ها

آیا می‌دانستید که سینه‌های بزرگ و کمردرد با یکدیگر مرتبط هستند. قسمت بالایی ستون فقرات بسیار مستحکم است و ساختار آن به طوری است که از قسمت بالایی بدن به خوبی حمایت می‌کند؛ با این حال امکان ایجاد درد به دلایل مختلف وجود دارد.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

آیا می‌دانستید که سینه‌های بزرگ و کمردرد با یکدیگر مرتبط هستند. قسمت بالایی ستون فقرات بسیار مستحکم است و ساختار آن به طوری است که از قسمت بالایی بدن به خوبی حمایت می‌کند؛ با این حال امکان ایجاد درد به دلایل مختلف وجود دارد.

گاهی علت درد در قسمت بالایی کمر به دلیل فشار بر رباط و عضلات ناشی از وضعیت نامناسب و حرکات تکراری ایجاد می‌شود.

قطعا شنیده‌اید که می‌گویند فعالیت‌هایی مانند نشستن پشت کامپیوتر در وضعیت نامناسب یا انجام تمرینات ورزشی با تکنیک نامناسب در ایجاد کمردرد نقش دارد.

اما در خانم‌هایی که سینه‌های بزرگ و کمردرد دارند، نباید به دنبال فعالیت این چنینی برای پیدا کردن علت آن باشید. در این مواقع یکی از دلایل اصلی، داشتن سینه‌های بزرگ است که نیاز به بررسی دارد.

ارتباط بین سینه‌های بزرگ و کمردرد

سینه‌های بزرگ، فشار زیادی به قفسه سینه وارد می‌کند. به‌طور کلی وزن سینه‌های بزرگ، حفظ وضعیت طبیعی بدن را دشوار می‌کند و باعث تغییر شکل ستون فقرات می‌شود.

گاهی برخی از افراد که سینه‌های بسیار بزرگی دارند، به دلیل عدم اعتماد به نفس به جلو خم می‌شوند تا سینه‌های خود را پنهان کنند. چنین شرایطی منجر به بدتر شدن کمردرد می‌شود.

تنها مشکل خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند دردهای مزمن در کمر و گردن نیست، بلکه بند سوتین که در پوست فرو می‌رود باعث ایجاد شرایط آزاردهنده‌ای برای آنها می‌شود.

راهکارهایی برای درمان سینه‌های بزرگ و کمردرد در خانم‌ها

اگر از گردن درد یا کمردرد ناشی از سینه‌های بزرگ رنج می‌برید، راهکارهای زیادی برای تسکین درد وجود دارد.

گزینه‌های درمانی بسته به شرایط هر فرد متفاوت است. در این مواقع بهترین راهکار درمانی که باید جهت جلوگیری از کمردرد در نظر داشته باشید، انجام ماموپلاستی در کرج است.

گردن درد ناشی از سینه های بزرگ

استفاده از سوتین‌های ورزشی

این مدل سوتین‌ها به‌طور خاصی طراحی شده‌اند که تحمل وزن سینه‌های سنگین و بزرگ را دارند، به ویژه به خانم‌هایی که کمر باریک‌تری دارند، توصیه می‌شود؛ زیرا ممکن است به این ناحیه فشار زیادی وارد شود.

فیزیوتراپی و انجام تمرینات ورزشی

کار با درمانگر یا فیزیوتراپیست می‌تواند به تسکین درد و بهبود وضعیت بدن کمک کند. علاوه بر این به خانم‌هایی که دچار اضافه وزن هستند توصیه می‌شود که کاهش وزن داشته باشند.

درمان دارویی

مصرف مسکن‌های بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا آسپرین برای تسکین درد در قسمت بالای کمر موثر عمل می‌کند. در صورت درد شدید، داروهای قوی‌تر را برای شما تجویز خواهند کرد.

جراحی کوچک کردن سینه

جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی در اغلب مواقع به خانم‌هایی توصیه می‌شود که سینه‌های بزرگ و کمردرد دارند. این دسته از خانم‌ها که دچار دردهای مزمن ناشی از سینه‌های بزرگ بوده‌اند با انجام این عمل متوجه کاهش فشار و تسکین درد شده‌اند.

چرا سینه‌های بزرگ باعث کمردرد می‌شود

از دلایل اصلی سینه‌های بزرگ و کمردرد می‌توان به چنین مواردی اشاره کرد:

سینه‌ها اغلب به مرور زمان وزن بیشتری روی قفسه سینه و بالای شکم وارد می‌کند. اگر عضلات شکم و کمر به قدر کافی قوی نباشند، این نیروی ثابت وارد شده به تدریج باعث می‌شود که قسمت بالای کمر تحمل وزن اضافی در جلوی بدن را جبران کند.

سینه‌های بزرگ بر وضعیت بدن تاثیر می‌گذارد. از آنجایی که تراکم استخوان و عضله در طول زندگی یک خانم تغییر می‌کند، مشکلات مرتبط به وضعیت بدنی ناشی از سینه بزرگ می‌تواند صدماتی به ستون فقرات مانند فتق دیسک، آرتروز یا درد میوفاسیال به دنبال داشته باشد.

مورد دیگر مربوط به استفاده از سوتین‌های نامناسب است که منجر به کمردرد می‌شود.

ماموپلاستی برای کوچک کردن سینه های بزرگ

آیا جراحی کوچک کردن سینه برای شما مناسب است

در صورت وجود چنین مواردی، جراحی کوچک کردن سینه برای شما مناسب است:

  • درد مزمن در گردن و شانه‌ها
  • سوزش و درد مداوم ناشی از فشار سوتین به پوست
  • تاثیرات منفی برای اعتماد به نفس
  • مانع از انجام برخی از فعالیت‌های ورزشی
  • نارضایتی از شکل یا اندازه سایز سینه (سینه نامتقارن)

آیا استفاده از سوتین نامناسب منجر به کمردرد می‌شود

مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۸ در خصوص سینه‌های بزرگ و کمردرد انجام شد نشان داد، برخی از خانم‌ها با توجه به اندازه سینه و سوتینی که استفاده می‌کردند، دچار کمردرد شده بودند، در واقع به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از سوتین نامناسب نیز می‌تواند در ایجاد کمردرد نقش داشته باشد.

معمولا خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند، بیشتر احتمال دارد که از سوتین‌های نامناسبی استفاده کنند. 

در حقیقت اگر سوتین مناسبی استفاده نکرده باشید، عدم استفاده از نگهدارنده خوب از سینه می‌تواند باعث اختلال در ناحیه کمر شود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید