X
اینستاگرام دکتر دلشاد
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

بارداری بعد از پروتز سینه

09057734032 نوبت دهی
بارداری بعد از پروتز سینه

بسیاری از خانم‌ها علاقمند به انجام عمل زیبایی سینه پس از بچه‌دار شدن هستند؛ با این حال برخی دیگر قصد دارند بارداری بعد از پروتز سینه را تجربه کنند.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

بسیاری از خانم‌ها علاقمند به انجام عمل زیبایی سینه پس از بچه‌دار شدن هستند؛ با این حال برخی دیگر قصد دارند بارداری بعد از پروتز سینه را تجربه کنند.

بزرگ کردن سینه یا شکل دادن به آن با پروتز یک روش بسیار عالی برای کانتورینگ بدن جهت افزایش اندازه و شکل سینه است و امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد.

به دلیل افزایش محبوبیت پروتز سینه در کرج در بین خانم‌ها این سوال به‌طور مکرر از سوی آنها پرسیده می‌شود که آیا مشکلی برای بارداری بعد از پروتز سینه وجود ندارد؟ برای دریافت پاسخ این سوال با ما همراه باشید.

بارداری چه تاثیر بر پروتزهای پستانی می‌گذارد

همانطور که می‌دانید خانم‌های باردار به دلیل نوسانات هورمونی و افزایش وزن، سینه‌های متورمی‌ دارند. حتی خانم‌هایی که سینه‌های کوچکی دارند، در بارداری و شیردهی متوجه سینه‌های بزرگ‌تر خود نسبت به گذشته می‌شوند، به همین جهت طبیعی است که بسیاری از خانم‌ها نگران تغییرات پروتز طی بارداری باشند.

با وجود چنین تغییرات طبیعی که طی بارداری رخ می‌دهد، پروتز به هیچ وجه تحت تاثیر بارداری قرار نمی‌گیرد و مشکلی برای بارداری بعد از پروتز سینه وجود ندارد.

در طی بارداری بافت سینه و پوست سینه ممکن است تغییر کند و بدون توجه به بودن یا نبودن پروتز، سینه شل یا سفت‌تر شود. 

برای به حداقل رساندن چنین تغییراتی به خانم‌ها توصیه می‌شود که سبک زندگی سالمی را برای خود در نظر داشته باشند.

پروتز سینه از کرج

چه زمانی می‌توان پس از پروتز در پستان باردار شد

از آنجایی که طی بارداری تغییرات زیادی در بدن خانم‌ها رخ می‌دهد، بارداری پس از گذشت مدت کوتاهی بعد از پروتز توصیه نمی‌شود. حتما به زمان مناسب بارداری بعد از پروتز سینه توجه داشته باشید.

در صورتی که چند هفته پس از این عمل باردار شدید، حتما به پزشک خود اطلاع دهید تا در صورت نیاز توصیه و اقدامات لازم را برای شما داشته باشد.

به‌طور کلی توصیه ما به خانم‌هایی که عمل زیبایی سینه انجام می‌دهند، این است که حداقل ۳ تا ۶ ماه پس از انجام عمل بزرگ کردن سینه صبر کرده و سپس اقدام به بارداری کنند.

طی این مدت شما به بدن خود اجازه می‌دهید که روند بهبودی خود را طی کند و آمادگی برای تغییرات بدن مانند پروسه بارداری داشته باشد. با این حال بهتر است برای زمان دقیق بارداری بعد از این عمل با پزشک خود نیز مشورت داشته باشید.

 

آیا بعد از بارداری به جراحی اصلاح سینه نیاز داریم

واکنش هر زنی به بارداری متفاوت است. سینه‌ها بعد از بارداری با پروتز و بدون پروتز می‌تواند تغییر کند یا ثابت بماند. برخی از عوامل در چگونگی واکنش بدن زن نقش دارند از جمله:

  • نوع بدن
  • ژنتیک
  • بارداری چند قلو
  • سبک زندگی فرد

زمانی که قصد دارند بافت پروتزی را درون سینه قرار دهند، بافت سینه کشیده می‌شود. پس از بارداری پوست ممکن است به حالت شل‌تری به نظر برسد و کمی تغییر در موقعیت پروتزها را شاهد باشید.

با این حال برخی از خانم‌ها هیچ تغییری را در سینه‌های پروتز شده تجربه نمی‌کنند؛ اما برخی دیگر متوجه تغییرات کمی مانند افتادگی جزئی سینه می‌شوند.

اگر بارداری بعد از پروتز سینه منجر به شل شدگی یا افتادگی بافت سینه شود، می‌توانید لیفت سینه را برای رفع هرگونه تغییر احتمالی با مشورت پزشک انجام دهید.

آیا باید قبل از بارداری پروتز را خارج کرد

در حال حاضر هیچ توصیه پزشکی مبنی بر اینکه پروتز باید قبل از بارداری خارج شود، وجود ندارد. در صورتی که با خارج کردن پروتز در طول بارداری احساس راحتی بیشتری دارید، باید عمل خارج کردن پروتز را قبل از اقدام به بارداری انجام دهید.

همچنین می‌توانید پروتزهای خود را بعد از بارداری، حداقل شش ماه بعد از زایمان خارج کنید.

پروتز سینه و شیردهی

شیردهی با پروتز 

پروتز مانع شیردهی شما نمی‌شود. در طول جراحی بزرگ کردن سینه، پروتز در زیر بافت سینه یا زیر ماهیچه سینه قرار می‌گیرد، به‌طوری که هیچ اختلالی در مجرای سینه ایجاد نمی‌کند.

اینکه امکان شیردهی بعد از پروتز سینه وجود دارد یا خیر، به این مورد بستگی دارد که جراحی با چه تکنیکی برای شما انجام شده باشد.

به‌طور مثال اگر در حین جراحی برشی در قسمت آرئول یا نوک سینه‌ها ایجاد شود، ممکن است برخی از مجاری شیر بریده شود و بر شیردهی شما پس از پروتز تاثیر بگذارد.

اگر بلافاصله پس از پروتز، باردار شوید چه اتفاقی رخ می‌دهد

در بیشتر موارد اگر قصد داشته باشید زود باردار شوید، فوق تخصص پستان قطعا به شما توصیه می‌کند که عمل بزرگ کردن سینه را به تعویق بیندازید.

با این حال برخی از بارداری‌ها ناخواسته است و در این مواقع توصیه ما به شما این است که حتما به پزشک خود مراجعه کنید تا توصیه‌های لازم را برای شما داشته باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید