X
اینستاگرام دکتر دلشاد

نکات مهم تفاوت میان ماموپلاستی و لیفت سینه

09057734032 نوبت دهی
تفاوت لیفت سینه و ماموپلاستی در چیست؟

اگر تصمیم به انجام جراحی سینه دارید و نمی‌دانید کدام نوع جراحی سینه برای شما مناسب است می‌توانید با مطالعه این مطلب به طور کامل اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید. برای رزرو نوبت نزد دکتر بلال دلشاد می‌توانید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

دکتر بلال دلشاد
دکتر بلال دلشاد

تفاوت لیفت سینه و ماموپلاستی در چیست؟

لیفت سینه (ماستوپکسی) و ماموپلاستی هر دو از انواع جراحی سینه می‌باشند که بسیاری از افراد به دلیل شباهت های این دو جراحی، آنها را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. هدف جراحی و روش جراحی دو عامل مهم هستند که ماموپلاستی و لیفت سینه را از هم متمایز می‌کنند. در لیفت سینه یا ماستوپکسی سایز سینه تغییر نمی‌یابد و یا بافت اضافی آن برداشته نمی‌شود. اما در جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه قسمتی از بافت، چربی و پوست شل و اضافی سینه برداشته شده و سبب کاهش سایز سینه می‌شود.

عمل لیفت سینه (ماستوپکسی) چیست؟

لیفت سینه یا ماستوپکسی چیست؟

به اصطلاح سینه های آویزان و دارای پوست شل را بالا کشیده و لیفت می‌کنند که در ادامه منجر به خوش فرم و برگشت نوک سینه از حالت افتاده به حالت طبیعی خواهد شد. در عمل لیفت سینه تکنسین بیهوشی بیمار را تحت بیهوشی عمومی قرار می‌دهد. در ادامه جراح با برش هایی از قسمت های سینه پوست اضافی آن را حذف می‌کند. جراح با توجه به شرایط بدنی بیمار برش مناسب را ایجاد و باعث خوش حالت شدن نوک سینه می‌شود. تمامی بخش های برش خورده از نوع جذبی بخیه شده و بیمار به بخش ریکاوری منتقل می‌شود. برخی افراد جراحی ابدومینوپلاستی و ماموپلاستی را به صورت همزمان انجام می‌دهند که در این صورت پزشک باید تمام شرایط فرد و امکان انجام آن را بررسی و تایید کند.

عمل ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی چیست؟

یکی دیگر از روش های کوچک کردن سینه عمل ماموپلاستی است که جراح به منظور کاهش سایز و حجم سینه بیمار در شیار سینه و اطراف نوک سینه برشی ایجاد می‌کند و تمام بافت چربی و پوست شل شده را حذف می‌نماید. این جراحی تحت بیهوشی انجام می‌شود. زمانی که جراح با تجربه و کاربلد باشد اعصاب حسی و شیردهی فرد بیمار قطع نکرده تا در صورت بهبود حس نوک سینه از بین نرود و همچنین فرد بتواند باردار شود.

محل اسکار های ماموپلاستی و لیفت سینه باقی می‌ماند اما با کرم و ژل های مخصوص می‌‌‌‌‌‌‌‌توانید جای آنها را کمرنگ تر کنید.

افرادی که دارای عارضه ماکروماستی هستند و سینه های بزرگ و حجیمی دارند برای اصلاح شکل ظاهری و درمان درد های کمر و گردن خود، باید ماموپلاستی انجام دهند تا نتیجه مطلوبی دریافت کنند. افرادی که جراحی ماموپلاستی انجام می‌دهند، باید مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی را به طور دقیق انجام دهند تا آسیبی به سینه ها و محل بخیه ماموپلاستی وارد نشود.

ماندگاری نتایج لیفت سینه و ماموپلاستی

تغییراتی که بعد از جراحی ماموپلاستی و لیفت سینه دچار آن می‌شوید، دائمی و ماندگار است اما رعایت کردن برخی نکات و مراقبت ها منجر به طولانی مدت بودن اثر آن می‌شود. اگر بعد از جراحی لیفت سینه ورزش های مخصوص انجام نداده و رژیم غذایی مناسب و وزن خود را کنترل نکردید نتایج لیفت سینه شما باقی نخواهد ماند. همچنین توصیه جراحان این است که بعد از بارداری، عمل ماستوپکسی را انجام دهید.

در جراحی ماموپلاستی لازم است بارداری مجدد، نوسانات وزنی و رژیم غذایی ناسالم نداشته باشید تا منجر به بزرگ شدن بافت بعد از جراحی نشود.

تفاوت برش های لیفت سینه با ماموپلاستی

برش های لیفت سینه و ماموپلاستی چه تفاوتی دارند؟

میزان بزرگی و شل شدگی سینه در همه افراد یکسان نیست و به همین منظور برای جراحی سه نوع برش وجود دارد. در صورتی که سینه نیاز به تغییرات زیادی داشته باشد از نوع برش لنگری استفاده می‌شود که در آن سینه را از زیر تا نوک آن به صورت عمودی برش داده و تغییرات را اعمال می‌کنند. تفاوت برش های لیفت سینه و ماموپلاستی در عمق برش است زیرا در ماموپلاستی به علت حذف بافت اضافی برش های عمیق تری ایجاد می‌شود.

دوره نقاهت در ماموپلاستی چه تفاوتی با لیفت سینه دارد؟

التهاب، تورم و کبودی در هردو عمل ایجاد می‌شود و برای کاهش آنها باید از گن و سوتین طبی استفاده کرد. در هر دو جراحی اگر مکان هاله و نوک سینه تغییر پیدا کند باید مدت زمان بیشتری استراحت کرد و از برش های ایجاد شده در سینه مراقبت لازم را انجام داد.

در عمل لیفت سینه زخم به اصطلاح زودتر جمع و بسته می‌شود (به دلیل تخلیه نکردن چربی و سطحی تر بودن برش) البته اگر از پروتز سینه (پروتزپکسی) در آن استفاده نشده باشد. اگر همراه لیفت پروتز سینه هم انجام دهید باید زمان طولانی تری را برای بهبودی استراحت کنید.

میزان درد در عمل ماموپلاستی به علت حجم بیشتر چربی تخلیه شده و برش های عمیق تر نسبت به لیفت سینه بیشتر بوده، و طول دوره ریکاوری طولانی تری دارد.

هزینه لیفت سینه به نسبت ماموپلاستی پایین تر است.

برای دریافت نوبت و مشاوره، با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته و با مشورت با پزشک جراح بهترین عمل و جراحی سینه را تجربه کنید.

بررسی تفاوت ماموپلاستی و ماستوپکسی

انجام این دو جراحی ساده می باشد و حداکثر با یک ماه استراحت فرد به روال عادی زندگی خود بر می‌گردد. برخی خانم ها هم افتادگی سینه دارند و هم سینه های آنها دارای حجم بسیار زیادی است. این افراد می‌توانند هر دو جراحی را به صورت همزمان انجام دهند. برای انجام این عمل ها حتماً باید نزد یک جراح زیبایی سینه متخصص و معتبر مراجعه کنید.

تفاوت اصلی این جراحی ها، در نوع عمل می باشد. در عمل لیفت سینه جراح فقط پوست را برش می‌زند و در بافت سینه تغییری به وجود نمی‌آورد. در واقع در پی این عمل سایز سینه تغییری نخواهد کرد فقط فرم سینه عوض می‌شود. اما در عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی، بافت سینه دچار تغییرات خواهد شد و بافت های اضافی از بین خواهد رفت. این عمل منجر به کاهش حجم و اندازه سینه ها می‌شود.

انتخاب روش عمل

تفاوت دیگر ماموپلاستی و لیفت سینه، در روش انجام و عمق عمل می‌باشد. اگر می‌خواهید سینه های خود را کوچک کنید و از حجم آنها نیز کم کنید، قاعدتاً عمل ماموپلاستی را باید انتخاب کنید. اما اگر به دنبال این هستید که افتادگی سینه یا پتوز سینه خود را رفع کنید، می‌توانید از عمل لیفت سینه استفاده کنید. با انجام این عمل سینه های شما سفت تر و روبه بالا خواهند شد. در هر دو جراحی در صورتی که پزشک حاذقی برگزیده باشید عوارض شیردهی و ناتوانی در شیردهی نخواهید داشت. این عمل ها باعث افزایش اعتماد به نفس خانم ها، کاهش دردهای مفصلی و دردهای پشت و شانه و همچنین آسان شدن انتخاب لباس زیر می‌شوند.

در این مقاله از سایت دکتر بلال دلشاد سعی کردیم تا شما را با تفاوت ماموپلاستی و ماستوپکسی آشنا کنیم تا شما بتوانید انتخاب صحیحی داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که نظر نهایی توسط پزشک صادر خواهد شد و مناسب بودن کدام جراحی به نظر پزشک وابسته است.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید